Служба безпеки нейтралізувала злочинне угруповання, яке тероризувало і намагалося тримати в страху підприємців Дніпропетровщини. Зловмисники вимагали грошові внески з представників малого та середнього бізнесу за «безперешкодну» господарську діяльність у прифронтовому регіоні. Про це повідомляють у прес-службі СБУ.
![](https://i.most-dnepr.info/030/13/65e70b3612a44.jpeg)
Щотижнева сума «данини» залежала від від виду діяльності та обсягів прибутку.
У разі відмови від платежів, рекетири вдалися до фізичних погроз та навіть викрадень підприємців. Одним із випадків задокументовано, факт «вибивання» фігурантами майже одного мільйона у гривневому еквіваленті з місцевого бізнесмена.
«Зловмисники вивезли чоловіка на околицю обласного центру, а потім тримали його в автомобілі та погрожували фізичною розправою, якщо «не розрахується»»,- йдеться у повідомленні.
Після отримання першої частини неіснуючого боргу у розмірі 100 тис. грн, СБУ здійснила затримання організатора та декількох активних учасників групи. Організатор банди намагався переховуватись від правоохоронців після затримання спільників, але правоохоронці знайшли його та провели затримання.
![](https://i.most-dnepr.info/049/61/65e70b4919edf.jpeg)
За даними слідства, члени цієї рекетирської групи мали зв'язки з кримінальним авторитетом і позиціонували себе як «силове крило» в його злочинній ієрархії. Під час обшуків у помешканнях затриманих вилучено мобільні телефони та чорнові записи із доказами незаконної діяльності. Також виявлено гроші, ймовірно одержані злочинним шляхом.
![](https://i.most-dnepr.info/074/36/65e70b628c1ba.jpeg)
Наразі організатору банди і двом її активним учасникам повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (вимагання, вчинене організованою групою в умовах воєнного стану). Вони перебувають під вартою.
Слідство триває, а зловмисникам загрожує до 12 років тюрми за скоєні злочини.