Служба безпеки затримала ще шість проросійських інтернет-агітаторів, які активно діяли на території країни з метою дестабілізації ситуації та втручання у внутрішні справи України. Про це повідомляють у прес-службі СБУ.
![](https://i.most-dnepr.info/006/50/65fac6586ae6e.jpeg)
Зловмисники виправдовували збройну агресію РФ, героїзували російських окупантів та закликали до захоплення всієї території нашої держави.
Одного з фігурантів було затримано на Черкащині. Депутат Чигиринської міськради виявився причетним до пропаганди антиукраїнських ідей та виправдання збройної агресії з боку Росії. Також задокументовано, що фігурант був на прямому зв’язку з екснардепом-зрадником від забороненої Партії регіонів Володимиром Олійником, який переховується за кордоном. У листуваннях з колишнім «регіоналом» він повідомляв дезінформацію, якою дискредитував українських воїнів та збирав для нього дані про настрої населення на Черкащині. Депутат міськради планував власну втечу до РФ та особисту зустріч з держзрадником.
![](https://i.most-dnepr.info/031/55/65fac671ec94a.jpeg)
Крім того, затримано ще одного мешканця Черкащини, який поширював заклики до збройного захоплення державної влади в Україні. Щоб розповсюдити ворожу агітацію, він створив декілька «Телеграм»- і Фейсбук-спільнот та адміністрував Ютуб-канал. Також у своїх публікаціях зловмисник виправдовував злочини російських окупантів у Бучі.
![](https://i.most-dnepr.info/042/03/65fac67c48189.jpeg)
У Києві була затримана блогерка, яка «відбілювала» підривну діяльність екснардепа-зрадника Медведчука та колаборанта Стремоусова. Для цього використовувала власні сторінки в Телеграмі, ТікТоці, Інстаграмі із загальною аудиторією понад 100 тис. користувачів. Разом з цим фігурантка проводила платні «онлайн-семінари» щодо ухилення від мобілізації в Україні.
![](https://i.most-dnepr.info/054/16/65fac68860d25.jpeg)
На Дніпропетровщині також були затримані проросійські агітатори, які героїзували бойовиків окупаційних угруповань РФ та закликали до збройного захоплення влади. Один із них – колишній правоохоронець, що активно поширював фейкові новини про події на сході країни. Іншим фігурантом виявився мешканець Новомосковська. На особистій сторінці в соцмережі він поширював фейки про Сили оборони, які воюють на передовій.
Крім цього, на Донеччині затримали жителя прифронтового району, який закликав бомбардувати Київ та героїзував бойовиків російського угруповання «Ахмат».
![](https://i.most-dnepr.info/067/14/65fac695b6381.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/080/50/65fac6a265e42.jpeg)
Всі затримані особи повідомлені про підозру за статтями Кримінального кодексу України, які передбачають відповідальність за виправдовування збройної агресії Росії проти України та перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України. Слідство триває.