ГоловнаCуспільство

Через систематичну несплату боргу за спожиту електроенергію буде знеструмлено Марганецький водоканал

Через систематичну несплату боргу за спожиту електроенергію буде знеструмлено Марганецький водоканал

Оператор системи розподілу змушений повідомити про заплановане часткове обмеження електропостачання КП "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Марганецької міськради.Причина - систематичні порушення графіка погашення заборгованості за спожиту електроенергію та послуги розподілу, що ставить під загрозу можливість оператора системи розподілу надавати надійне та безперебійне електропостачання комунальному підприємству. Відключення буде проведено 02 вересня згідно з вимогою Закону «Про ринок електричної енергії».

Про це повідомили у прес-службі ДТЕК.

Наразі загальна сума заборгованості КП «ВУВКГ» ММР становить 27 млн грн. Керівництво підприємства останні 6 місяців порушує графік погашення заборгованості, не доплативши за цей період понад 5 млн грн, в тому числі ігноруючи розрахунки за поточний розподіл електроенергії.

Оператор системи розподілу інформує, що до врегулювання критичної ситуації змушений обмежити електропостачання КП "Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Марганецької міськради, згідно з вимогами Закону «Про ринок електричної енергії», Кодексу Систем Розподілу, Правил роздрібного ринку електроенергії та останніх змін чинного законодавства. Запланована дата відключення - 02.09.2020, про що керівництво підприємства-боржника було попереджено 13.08.2020.

Відзначимо, що комунальне підприємство систематично порушує договірні зобов'язання зі сплати боргу. 13 серпня водоканал уже перебував під загрозою припинення розподілу електроенергії. Керівництво водоканалу надало гарантійний лист про погашення заборгованості до 31.08.2020, в зв'язку з чим відключення водоканалу було скасовано. Однак керівництво водоканалу порушило зобов'язання, що призвело до повторного повідомлення про відключення.

Заборгованість водоканалу і зупинка подачі електроенергії на обладнання боржника призведе до відсутності води у жителів міста Марганець, селища Томаківка та частини Томаківського району. Відповідальність за наслідки відключення електроенергії повністю лягає на керівництво комунального підприємства «ВУВКГ» Марганецької міськради. Після прямих переговорів з керівництвом ДТЕК Дніпровські Електромережі питання знаходиться на контролі у міського голови.

Обов'язок оператора системи розподілу - здійснювати розподіл електричної енергії, а обов'язок клієнтів - своєчасно оплатити ці послуги. Це передбачено Законом України «Про ринок електричної енергії» та Правилами роздрібного ринку електроенергії. Борги водопостачальних підприємств загрожують можливості ОСР надавати послугу розподілу електричної енергії Споживачу, з дотриманням показників якості електричної енергії, визначених державними стандартами, і ставлять під загрозу надійність водопостачання регіону.

ДТЕК Дніпровські Електромережі стурбований ситуацією, що склалася. Листи про необхідність виконувати взяті підприємством зобов'язання з погашення заборгованості відповідно до укладеного раніше Меморандуму неодноразово направлялися КП "ВУВКГ" ММР, в Марганецьку міську рада, а також в Дніпропетровську ОДА. В останній раз - 31.08.2020.

ДТЕК Дніпровські електромережі закликає керівництво підприємства вирішити проблему заборгованості, а владу міста Марганець та Дніпропетровської області звернути увагу на врегулювання питання погашення боргу, щоб запобігти обмеженню електропостачання та забезпечити стабільну роботу підприємства.

Довідка

ДТЕК Мережірозвиває бізнес з розподілу електроенергії та експлуатації електромереж в Києві, Київській, Дніпропетровській, Донецькій і Одеській областях. Підприємства обслуговують 5,4 млн домогосподарств і 150 тис. підприємств.

ДТЕК – найбільший приватний інвестор в енергетику України.

Група розвиває бізнеси з видобування природного газу та вугілля, відновлюваної та теплової генерації електроенергії, розподілу та постачання електроенергії електромережами, постачання електроенергії клієнтам, впровадження енергоефективних рішень, зарядці електромобілів.

У 2019 році капітальні вкладення ДТЕК становили 23 млрд грн, податкові відрахування – 23,4 млрд грн. У ДТЕК працюють 70 тис. співробітників.

100% компанії належить SCM Limited. Кінцевим бенефіціаром є Рінат Ахметов.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook