ГлавнаяОбщество

У мерії Дніпра розповіли про процедуру реєстрації пасіки

У мерії Дніпра розповіли про процедуру реєстрації пасіки

Реєстрація пасіки проводиться за заявою власника або уповноваженої ним особи. Вона дає право на отримання дотації з державного бюджету – 200 грн за бджолосім’ю. За наявності понад 300 бджолосімей максимальний розмір дотації – 60 тис. грн одному отримувачу. Про це повідомили у пресс-службі Дніпровської міської ради. 

За словами заступниці директора департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Дар’ї Зимної, для отримання згаданої дотації за законодавством власники бджолосімей до 1 жовтня подають до виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради (за місцезнаходженням пасіки) пакет документів, зокрема і довідку про реєстрацію пасіки із зазначенням кількості наявних бджолосімей. У зв’язку з цим виконком міськради ухвалив рішення, відповідно до якого адміністрації районів є відповідальними виконавчими органами за реєстрацію пасік. Їм доручено і складати відомості, які подаються до облдержадміністрації для нарахування відповідної дотації.

«Отже, залежно від місця проживання фізичної особи або місцезнаходження юридичної особи, яка займається бджільництвом, пасічники Дніпра можуть звертатися для реєстрації пасік до адміністрацій Амур-Нижньодніпровського, Новокодацького, Соборного, Шевченківського районів та Лівобережної або Центральної адміністрації», – розповіла під час пресконференції 12 жовтня Дар’я Зимна.

Зі свого боку заступниця голови адміністрації Новокодацького району Дніпровської міської ради Анжела Гаращенко зазначила: «Пасіка реєструється після видавання відповідного ветеринарно-санітарного паспорта від Держспоживслужби. До цього документа для отримання дотації необхідно надати заяву, копію паспорта пасіки, копію ідентифікаційного коду, а також довідку про відкриття банківського рахунку, на яких буде нараховано кошти. Пасіки, зареєстровані за місцем мешкання бджолярів, обліковуються щороку. Сама ж реєстрація відбувається один раз. Якщо діяльність пасіки припиняється, то власник повинен протягом десяти днів повідомити нам про це, тобто органу місцевого самоврядування. Наразі до адміністрації Новокодацького району надійшло п’ять звернень щодо реєстрації пасік».

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook