ГлавнаяОбщество

Пологи у кареті «швидкої», мінування та повернення до життя: як працювала екстрена медична допомога Дніпропетровщини у різдвяні свята

З 31 грудня по 10 січня до Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги надійшло 19 206 викликів та було госпіталізовано 5 803 хворих. Про це в ході прес-конференції в ІА «Мост-Днепр» розказав директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Радій Шевченко.

За словами Радія Шевченко, кількість викликів у порівнянні з минулим роком збільшилася на 6%.

«Виклики до дітей склали 11,2% - 2 148 від загального числа. З них дітей до року – 250. Екстрена медична допомога надана 334 пацієнтам з симптомами гострого порушення мозкового кровообігу, 114 хворих з інфарктом міокарда. Серед тих, кому була надана допомога й 46 потерпілих внаслідок ДТП, що практично у півтора рази менше ніж за аналогічний період у 2020-2021 рр. Також було 402 пацієнта з підозрою на Covid-19», - розказав Радій Шевченко.

Директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф додав, що протягом 11 діб, було 12 виїздів з приводу замінування, усі вони виявилися хибними.

Не обійшлося й без постраждалих від використання піротехнічних забавок. Радій зауважив: якщо у новорічні свята було зафіксовано 7 таких викликів, то за різдвяний період додалося лише 3 випадки.

«На щастя, тяжких та летальних випадків не було. Найгіршим наслідком була ампутація одного пальця. А решта пацієнтів залишилися з опіками та подряпинами », - сказав директор обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

З року в рік бригади екстреної медичної допомоги продовжують фіксувати й випадки переохолодження. Цей рік не став виключенням.

«В результаті переохолодження ми приїздили до 45 осіб (у минулому році 16). Можливо зима більш холодна, чи люди почали вести себе більш недбало », - припускає Радій Шевченко.

Однак, летальних наслідків в період різдвяних свят з приводу переохолодження не було.

Не обійшлися святкові будні працівників екстреної медичної допомоги й без фіксації випадків алкогольної та наркотичної інтоксикації.

«За одинадцять днів ми виїздили 1 734 рази до осіб, що знаходилися у стані алкогольного сп’яніння. Це дуже велика кількість, практично 174 виклики на добу, що складає 10-12% загальних викликів наших бригад. На жаль, серед них й 52 дитини», - повідомив Радій Шевченко.

За одинадцять днів 52 виїзди бригади швидкої здійснили на пожежі та на 15 кримінальних випадків. А от у Магдалинівському, Межівському районах, а також у місті Покров працівники екстреної медичної допомоги зустрічали нові життя.

«Позашпитальні пологи. У Магдалинівському районі народилася здорова дівчинка. У місті Покров жінка в результаті третіх пологів також народила дівчинку. У Межівському районі в кареті швидкої допомоги народилася здорова дівчинка, яка разом з мамою була госпіталізована лікарні. Було також дві успішні реанімації. Разом з новим роком двоє людей будуть святкувати свій другий день народження. 2 січня і 3 січня у Дніпрі та Кривому Розі наші бригади подарували життя чоловікам 68 років та 64 років відповідно. Пальним забезпечені, медикаментами забезпечені, бригади працюють!» - резюмував Радій Шевченко.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook