ГлавнаяОбщество

Почали нове життя в евакуації: Харківське підприємство налагодило виробництво на Дніпропетровщині

В області за час війни запустили виробництво 11 підприємств-переселенців. Серед них – Харківське, що спеціалізується на виготовленні поліетиленової упаковки та плівки. Його цехи знаходилися на лінії вогню. Обладнання, сировину і продукцію вивезли на Дніпропетровщину. Нині облаштувалися у Новомосковському районі. Про це повідомили в Дніпропетровській обласній військовій адміністрації. 

«З перших годин війни підприємство потрапило під обстріли. Адже виробничі потужності знаходилися на околицях Харкова. А значить – на лінії вогню. Було 7 «прильотів». Один із цехів та офісні приміщення пошкоджені. На 90% зруйновані склади», – розповів директор підприємства Володимир.

Чоловік каже, дісталося і його будинку у середмісті Харкова. Прилетів реактивний снаряд від РСЗВ «Смерч». Врятувало, що нікого не було вдома. Родина тоді поїхала до магазину.

«На Дніпропетровщину ми привезли частину обладнання нашого підприємства. Взяли наймобільніше та найсучасніше. Занадто громіздке довелося залишити. Вантажили усе та виїжджали під звуки ворожих канонад», – згадує Володимир.

Підприємство прихистив давній друг і бізнес-партнер власника Микола. Він директор місцевого фермерського господарства.

«Одразу почали розробляти програму переїзду. Ми тут на місці займалися підготовкою. Звели навіс під склад для готової продукції. Облаштували приміщення виробничих цехів. А ще – гуртожиток для працівників», – зазначив Микола.

Разом із підприємством переїхало майже півсотні його працівників. На виробництві працюють цілими сім’ями. Наприклад, чоловік механік-наладчик, а дружина – оператор.

Запрошують і місцевих. Спочатку навчають, щоб далі запропонувати роботу вже готовому спеціалісту.

«Нас гарно прийняли, допомогли. Зараз налагоджуємо виробництво, нарощуємо потужності. Бо ж не можна опускати руки, щоб не сталося. Треба жити і працювати», – сказав головний механік виробництва Олександр.  

Виробництво цілодобове. Люди працюють змінами по 12 годин. Є лінії, де виробляють поліетилен із вторинної сировини. На окремому обладнанні розрізають плівку. В одному із цехів на готові пакети наносять логотипи і зображення. А ще на підприємстві виготовляють екологічні пакети. Їх ще називають «кукурудзяними».

За словами очільника підприємства Володимира, до війни  потужності сягали більш ніж 1,5 тис тонн продукції на місяць. Був вихід на ринки Європи.

Але вороже вторгнення все змінило. Нині вийшли на третину довоєнних показників.

Загалом на Дніпропетровщину вже переїхало 74 підприємства-переселенця – з Донецької, Луганської, Запорізької та Харківської областей. 11 компаній вже працюють. 17 розгортають потужності. 46 – розмістили в області свої склади.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook