Всюди битий шифер, скло та цегла, потрощені дошки, вивалені вікна. Багатоповерхівки зі знесеними дахами, вирваними дверима й лоджіями. Минулу ніч мешканці Іларіонівської громади Синельниківського району називають пекельною. Нині люди «розгрібають» наслідки ворожої атаки. Рятують вцілілі речі, намагаються привести до ладу понівечені квартири.
![](https://i.most-dnepr.info/012/17/646b940c46580.jpeg)
Потужний вибух стався вночі, полетіти шибки, посипалась штукатурка. Люди кажуть, вдячні Богу, що всі залишилися живими.
![](https://i.most-dnepr.info/022/17/646b9416067a6.jpeg)
Зізнаються, й уявити не могли, що таке могло статися в їхньому селищі. Підло, коли всі спали.
![](https://i.most-dnepr.info/031/34/646b941f2deae.jpeg)
Місцева вчителька Алла Миколаївна мешкає на третьому поверсі однієї з постраждалих багатоповерхівок. Згадує, найбільше перелякалась за онуків. Один ще зовсім немовля – йому всього десять днів від народження. Іншому 5 років.
![](https://i.most-dnepr.info/042/53/646b942a03d0c.jpeg)
«Це все трапилося у дві секунди. Найбільше моїй спальні дісталося. Перший порив – бігти у кімнату, де малі знаходились. Старший онук прокинувся і сказав: бабусю, ми так добре жили! За що нам все це? Та картина, мабуть, до кінця днів перед очима стоятиме. В квартирі ні вікон, ні дверей», – розповіла Алла Миколаївна.
![](https://i.most-dnepr.info/057/25/646b943929a04.jpeg)
А пенсіонерка Наталія Іванівна лише два тижні тому закінчила ремонт. Зробила натяжні стелі. Під час ворожої атаки була вдома із сином.
![](https://i.most-dnepr.info/069/39/646b9445003a8.jpeg)
«Син стояв у коридорі. А я поки вийшла зі своєї спальні, на мене почало все летіти. Даху зовсім нема – світиться наскрізь. Всі чотири вікна вибиті, нові двері вилетіли. Нічого немає. Рідні боялися за мене, бо перенесла два інсульти», – сказала Наталія Іванівна.
![](https://i.most-dnepr.info/083/21/646b9453ca8c9.jpeg)
Постраждала і квартира батька пані Людмили. Жінка каже, на щастя, тато гостював у неї вдома. Подзвонили й розповіли про те, що сталося, сусіди.
![](https://i.most-dnepr.info/095/06/646b945f6ee8b.jpeg)
«Приїхали сюди. В шоці й досі. Ненавиджу Росію. За все те зло й горе, яке вона несе. Все буде Україна. Ми віримо, що все буде добре», –запевнила Людмила.
![](https://i.most-dnepr.info/025/07/646b9498e1d99.jpeg)
На місці створена спеціальна комісія. Її представники пройшлися оселями людей та визначилися із першочерговим фронтом робіт.
![](https://i.most-dnepr.info/062/42/646b94bdd85f8.jpeg)
«Видаємо мешканцям плівку, аби вони могли тимчасово закрити вікна. Далі будемо вирішувати питання залежно від того, яка допомога потрібна жителям кожній з понівечених квартирі. Нікого у біді не залишимо», – зазначила заступниця голови громади Тетяна Безп’ята.
![](https://i.most-dnepr.info/092/07/646b94db83677.jpeg)
На місці працюють гуманітарні місії від міжнародних організацій. Вони надають людям речі першої необхідності. А ще будівельні матеріали.
![](https://i.most-dnepr.info/105/58/646b94e888b50.jpeg)
Масовану атаку на Дніпропетровщину ворог здійснив в ніч на 22 травня. Запустив ракети й БПЛА.
![](https://i.most-dnepr.info/116/48/646b94f330003.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/005/30/646b9503bd9b2.jpeg)