Благодійний фонд, яким опікується юна японська волонтерка Міраі Шіраіші, придбав для родини з Маріуполя ноутбуки. Іноземна гостя влітку відвідала Дніпропетровщину. Збирала історії українських дітей, які бачили війну. Тепер вирішила підтримати трьох сестер. Старша з них взяла під опіку двох молодших. Гаджети допоможуть у навчанні.
![](https://i.most-dnepr.info/107/19/65c4bda96fa52.jpeg)
«Історія Валентини з Донеччини – про величезну внутрішню силу і безумовну любов. Вона надзвичайна дівчина. Хоч сама ще юна, взяла під опіку двох молодших сестер. Ми обов’язково продовжимо підтримувати цю родину», – сказала заступник начальника Дніпропетровської ОВА Надія Задорожна.
![](https://i.most-dnepr.info/125/47/65c4bdbb37b0b.jpeg)
Їй не було ще й 20-ти, коли почалося повномасштабне вторгнення. Навесні 2022-го у Маріуполі ворожа ракета вбила маму і брата Валентини. Сиротами залишилися дві молодші сестри. Одні в напівзруйнованому місті. На окупованій території. Сама Валя – на Дніпропетровщині.
![](https://i.most-dnepr.info/017/61/65c4bdcec87bb.jpeg)
«Спочатку, коли спілкувалась з рідними по телефону, постійно чула вибухи. Далі вони перестали виходити на зв’язок. Я розуміла, щось сталося, але не могла нічого дізнатися. Декілька місяців шукала малих. Написала сотні листів і звернень», – розповіла дівчина.
![](https://i.most-dnepr.info/031/30/65c4bddc98005.jpeg)
Пізніше вона дізналася, що наприкінці березня її мама, брат і середня сестра пішли за вуглем і водою. Поряд з ними прилетіла ракета.
![](https://i.most-dnepr.info/079/22/65c4be0cbc3c5.jpeg)
«Софія знаходилась трохи далі. Брат загинув одразу, мама ще подавала голос. Мала намагалась їй допомогти… Але марно… Рідних поховали на задньому дворі», – згадує Валентина.
![](https://i.most-dnepr.info/093/28/65c4be1ae9a9c.jpeg)
Коли, нарешті, сестра дізналась, де її дівчатка, одразу поїхала за ними. Каже, не боялась ні блок-постів, ні окупантів. Дорога в одну сторону зайняла три дні. Наголошує, не могла покинути рідну кров.
Тепер старша з сестер офіційний опікун молодших. Сама навчається в одному з коледжів на юриста.
![](https://i.most-dnepr.info/107/56/65c4be2810459.jpeg)
14-річна Софія – дев’ятикласниця. Школярка любить малювати. Мріє стати графічним дизайнером.
![](https://i.most-dnepr.info/009/22/65c4be451e3ae.jpeg)
Наймолодшій Насті дев’ять. В неї хист до шиття.
![](https://i.most-dnepr.info/025/47/65c4be558d6d6.jpeg)
Валя запевняє, ніколи не покине своїх дівчаток. Обов’язково виховає гідними людьми.
![](https://i.most-dnepr.info/034/08/65c4be5e1f053.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/070/33/65c4be8239c2d.jpeg)
![](https://i.most-dnepr.info/083/06/65c4be8f6777a.jpeg)