ГоловнаCуспільство

Вік живи — вік учись. У Дніпрі для учасників Університету третього віку стартували курси з української мови

Дніпрянка Катерина Ступовська уважно слухала викладачку української мови. Жінка записалася на безкоштовні курси в Університеті третього віку.

«Я дуже хотіла прийти на ці лекції. У школі вивчала, але чомусь подобалась більше російська. Нині я зрозуміла: українська – це наша ідентичність. Наші захисники боронять нас і нашу мову», — не стримала сліз пані Катерина.

Сьогодні розпочались курси для слухачів УТВ. Цього року — перші. 

«Провели вступний курс. Далі – розмовляли. Головне на цих заняттях — розповісти нашим слухачам, чим же відрізняється українська від російської. Так, є проблеми, що деякі не вивчали мову у школі. Але все залежить від бажання та наполегливості», — розповіла викладачка української мови Євгенія Яворська.

Зараз працюють 4 групи на 2 локаціях міста для зручності учасників УТВ. Опановують українську 60 життєлюбів.

«У кожній групі до 15 учасників, для кращого засвоєння матеріалу. Лекція триває годину та двадцять хвилин. Вивчення мови сприяє збереженню культурної спадщини та ідентичності, зміцненню зв'язку та відчуттю приналежності до своєї країни», — зазначила Дарина Олійник, провідна спеціалістка сектору планування заходів управління з питань розвитку соціального захисту населення департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради.

Щоб записатися на наступні заняття з вивчення та вдосконалення української мови до Університету третього віку, жінкам від 55 років та чоловікам від 60 треба прийти за адресою: вул. Старокозацька, 40-Б з паспортом і пенсійним (якщо є, - ред.).

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook