ГоловнаCуспільство
Спецтема
Православна Дніпропетровщина

Сьогодні православні молитовно вшановують пам'ять мучеників Леонтія, Іпатія та Феодула

Початок Апостольського посту...

Сьогодні, 1 липня, православні молитовно вшановують пам'ять мучеників Леонтія, Іпатія та Феодула. Вони були римськими воїнами.

Святий мученик Леонтій, грек за походженням, за правління Веспасіана (70-79) служив воєначальником в імператорських військах у фінікійському місті Тріполі.

Одного разу римському сенатору Адріану донесли, що святий Леонтій відвернув багатьох від поклоніння язичницьким богам. Імператор послав трибуна Іпатія з загоном воїнів, щоб ті знайшли та затримали християнина Леонтія. Дорогою трибун Іпатій сильно захворіві, перебуваючи при смерті, побачив уві сні Ангела, який сказав: «Якщо хочешбути здоровим, поклич тричі разом зі своїми воїнами: «Бог Леонтія, допоможимені!». Іпатій розказав про цей сон воїнам, серед яких був і його друг Феодул. Вони разом тричі покликали на допомогу Бога, ім'я якого сповідав святий Леонтій. Іпатій відразу зцілився на загальну радість воїнів, і тільки Феодул сидів осторонь, розмірковуючи про диво. Душа його перейнялася любов'ю до Бога,і він умовив Іпатія негайно піти вдвох у місто на пошуки святого Леонтія.

При вході в місто їх зустріла невідома людина і запросила до себе до будинку, де щедро почастувала подорожніх. Дізнавшись, що гостинний господар і є святий Леонтій, вони впали навколішки і просили його просвітити їх вірою в Істинного Бога. Тут же відбулося Хрещення.

Інші воїни розказали про те, що сталося, правителю Адріану. Той наказав привести до себе святого Леонтія, трибуна Іпатія та Феодула і, погрожуючи їм муками та смертю, зажадав зречення від Христа та жертвопринесення римським богам. Усі мученики твердо сповідали віру в Христа. Святого Іпатія підвісили на стовпі і стругали залізними пазурами, а святого Феодула нещадно били ціпками. Бачачи непохитність мучеників, їм відрубали голови мечем. Святого Леонтія після катувань відправили до в'язниці. Вранці він постав перед правителем. Адріан намагався спокусити святого сповідника почестями та нагородами і, нічого не досягнувши, зрадив катуванням: святий мученик цілий день висів униз головою на стовпі з важким каменем на шиї, але ніщо не могло змусити його зректися Христа. Імператор наказав бити палицями страждальця доти, доки він не помре. Тіло святого мученика Леонтія викинули за місто, але християни з честю поховали його поблизу Тріполі. Кончина святих мучеників була близько 70-79 рр..

Допит святого Леонтія, його страждання та смерть записав на олов'яних дощечках присутній на суді писар. Ці дощечки були покладені в труну святого мученика

У цей день православні також вшановують Боголюбську ікону Божої Матері (1155). 1 липня й день стрітення Пюхтицької ікони Божої Матері, що називається «Біля джерела» (1946).

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook