ГлавнаяСпорт

Спортивна Дніпропетровщина: у цифрах та особистостях

До Міжнародного Дня спорту на благо миру та розвитку в Дніпропетровській обласній раді провели аналіз спортивної складової регіону.  Про це повідомили в прес-службі Дніпропетровської обласної ради

«Кожен п’ятий житель Дніпропетровської області веде активний спосіб життя. За цим показником регіон посідає друге місце в Україні. У сфері фізичної культури і спорту в області працюють понад п’ять з половиною тисяч спеціалістів. Майже 4 тис. тренерів викладають для понад півтори тисячі спортсменів 156 видів спорту. У нас діють майже 1300 спортивних залів, понад півсотні басейнів, з сотню стадіонів і понад 500 футбольних полів. Така популяризація здоровому способу життя сприяє тому, що Дніпропетровщина регулярно опиняється серед лідерів у спортивному рейтингу України. Пліч-о-пліч із нами за всеукраїнську та світову першість змагаються команди Києва, Харківської та Львівської областей», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

За аналізом останніх років, найпопулярнішими олімпійськими видами спорту на Дніпропетровщині є баскетбол, бадмінтон, веслування, дзюдо, кульова стрільба, теніс та сучасне п’ятиборство. Серед неолімпійських — рукопашний бій, шахи та кікбоксінг.

Перед пандемією у 2019-му році у всеукраїнському рейтингу областей за результатами в олімпійських видах спорту Дніпропетровщина посіла перше місце з плавання, друге — з бадмінтону, легкої атлетики, художньої гімнастики, академічного веслування та сучасного п'ятиборства. І третє — з баскетболу, дзюдо і тхеквондо.

Того ж року регіон став четвертим з областей України в рейтингу з неолімпійських видів спорту. У змаганнях дніпропетровські спортсмени були першими у автомобільному, парашутному, водно-моторному та риболовному спорті, більярді, естетичній гімнастиці, ракетному моделюванні тощо.

Пандемія на заваді спортивних успіхів області не стала. Спортсмени Дніпропетровської обласної школи вищої спортивної майстерності, наприклад, у 2020-му році здобули 17 медалей на міжнародних Аренах. Так Вікторія Рибовалова (кульова стрільба), Олег Вередиба (дзюдо), Гордій Березняков (сучасне п’ятиборство), Ілона Прокопевнюк (вільна боротьба) стали срібними призерами в своїх категоріях.

Протягом 2020-го звання заслуженого Майстра спорту України отримали троє дніпропетровців, Майстра спорту — 119, КМС — 974 спортсмена. Скарбничку Заслужених тренерів України поповнило шестеро майстрів Дніпропетровщини.

«У 2021-му ми чекаємо нових перемог від наших спортсменів, адже цьогоріч у Токіо відбудуться Олімпійські ігри. Вже зараз наші чемпіони готуються до змагань. Для призерів Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор депутати обласної ради заклали 3 млн грн на виплату премій», - підсумував голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook