ГоловнаПолітика

Я йду в президенти, щоб кардинально перебудувати всю країну, - Юрій Дерев`янко

Народний депутат України VII та VIII скликань, один із лідерів партії РУХ НОВИХ СИЛ Юрій Дерев`янко братиме участь у виборах на посаду президента України у 2019 році. Народний депутат стверджує: у нього є детально продуманий план, як побороти головні проблеми України – війну і корупцію та зробити державу квітучою.

Про причини свого балотування та ключові пункти своєї передвиборчої програми Юрій Дерев`янко розповів у своєму інтерв`ю для ІА «МОСТ-ДНЕПР».

 - Юрій Богданович, чому Ви вирішили йти в президенти?

- Я вирішив йти в президенти, тому що зараз ми маємо умови, які б я назвав «вікном нових можливостей». Україна має шанс повністю перезавантажити владу. 

За останні роки, коли ми разом з людьми боролися проти чинної влади, всі побачили, хто є хто: хто такий наш президент, хто така наша чинная влада, хто така наша демократична опозиція, якої з нами поруч не було. Результати ми також бачили: рівень довіри до президента мінімальний, рівень підтримки будь-кого з кандидатів критично низький - ніхто не має більше 10% взагалі. 

В той самий час люди хочуть реальних змін, вони бачать, що діюча система поділена між владою і так званою демократичною опозицією. За 2019-2020 рр., коли у нас відбудуться вибори президента, парламенту і всіх місцевих органів влади, у нас є реальний шанс перезавантажити владу без революції. Я вважаю, що ми цей шанс не маємо втрачати, а маємо пропонувати людям альтернативу, щоб не зберігати цю гнилу систему. 

Тому я прийняв для себе рішення, що ми маємо запропонувати інше бачення сучасної країни, а не залишати країну в руках представників олігархії, старої системи, яку вони намагаються «відтюнінгувати», або ж поставити наперед нові обличчя, за якими насправді стоять старі олігархічні фізіономії, які сьогодні монополізували всі сфери життя. Вони також монополізували нашу долю, наше майбутнє. Це треба змінювати, такий шанс у нас з`явився, і його не можна втрачати. 

 - Які ключові пункти Вашої президентської програми?

- Я вважаю, що розмови про чергові реформи набили оскомину всім. Коли держава знаходиться в такому стані, як зараз, я пропоную перебудувати всю систему кардинально. 

Один з пунктів моєї програми - нова модель економіки (неоекономіка). Вона базується на новій податковій системі, на технологічному і юридичному захисті права власності, на легалізації всіх видів економічної діяльності, а також на поступовому зміцненню довіри до національної валюти, впровадження в банківській системі криптогривні. Це дасть можливість, в першу чергу, почати швидко заробляти гроші і менше витрачати час на боротьбу з власною державою. Ця модель створить абсолютно унікальне конкурентне середовище з точки зору і оподаткування, і інвестицій. Все це базується на демонополізації, на конкуренції, абсолютно одинакових правилах для всіх і відкриває величезну кількість можливостей, які кожен українець зможе реалізувати. Сьогодні ж ми маємо систему, яка використовується для наших олігархів, щоб монопольно тримати під контролем цілі галузі.

Ми пропонуємо кардинально переглянути податкову систему. Це означає прибрати десятки стандартних податків, а замість них ввести чотири базові і декілька місцевих допоміжних. За рахунок цих податків Україна зможе отримати ту саму кількість доходів в бюджет, але простим і прозорим способом.

 Що це за податки? Перший – податок на витрати, коли ви купуєте щось і платите 4% з будь-яких ваших витрат. Другий податок – акцизи, які ми залишаємо виключно на три види товарів: алкоголь, тютюн і паливо. Третій податок – на виведення коштів з банківської системи. Наприклад, коли ви хочете зняти кошти зі свого банківського рахунку або перерахувати в іноземний банк, ставка – 10%. Четвертий податок – рента на корисні копалини. Ця система дуже зрозуміла і проста, не дає можливості ухилятися, перебувати в тіні, натомість дає можливість дуже швидко рухатися вперед, тому що ви не витрачаєте час на всілякі дурниці. 

Поряд зі зміною податкової системи ми окрему увагу звертаємо на захист права власності. Сьогодні воно слабко захищене. Ми вважаємо, що має бути тільки два базові критерії, коли ваша власність може вас покинути: коли ви самі цього хочете або за рішенням суду. Це не означає, що шахраї, які незаконно щось приватизували, матимуть індульгенцію, це означає, що по таким випадкам має бути судова процедура. Але коли ми говоримо про власність, вона має бути захищена не тільки на законодавчому рівні, але й на рівні технологічному. Блокчейн – це одна із тих технічних речей, які будуть впроваджуватись в багатьох сферах. Ця технологія побудувана так, що інформація зберігаєтсья в сотнях, десятках тисяч різних компютерів у вигляді контрольного запису і підробити її неможливо. 

Ця модель економіки створює сприятливої умови для інвестування і для того, щоб тут заробляти. 

Ми зробили прогноз і проаналізували, що буде, якщо ми будемо рухатися по старій системі і новій. При реформах Порошенко і Гройсмана з урахуванням інфляції (10-12%) і реального росту економіки (2-3%) за 4-5 років економіка зросте на 60% з урахуванням інфляції. По нашій моделі вона зросте на 250-300%. Бюджет у них зростає на четвертий рік на 50%, ми ж бачимо що при нашій системі бюджет зростає вдвічі. Я розумію, що їм невигідно впроваджувати наші ідеї, бо олігархам буде невигідно тримати далі монополію. Ми пропонуємо кардинально змінити ситуацію. 

Друга позиція плану, який я пропоную, – цифрова держава. Наприклад, сьогодні більше 20 млн українців користуються «Приват 24». Але 5-10 років тому ми не могли уявити, що не треба йти в банк чи до залізнодорожної каси купувати квитки. Цифрова держава – це коли ви маєте такий самий електронний кабінет і можете забути, що таке походи в ЖЕК, обленерго чи ЦНАП. Якщо ви сьогодні маєте можливість надати свої захищені дані через персональний кабінет тому чи іншому органу, ви маєте отримати цей сервіс. З іншого боку, державні органи також будуть співпрацювати між собою, використовуючи нові можливості, забазовані на електронному урядуванні. Це дасть можливість не тільки отримати швидкість, якість і достовірність роботи, яку робить кожний чиновник, а найголовніше – різко збільшити ефективність. 

Ми підвищимо весь державний і муніципальний менеджмент. Це не тільки означатиме, що данні і права людей будуть захищені. Електронна держава означає, що люди також не будуть відчувати приниження від вимагання хабарів і витрачати зайвий час. 

Третій важливий блок - це плавний перехід до прямої демократії. Я пропоную впровадити, щоб громадяни могли використовувати свій голос не один раз в пять років, а значно частіше по ключовим позиціям, які плануються впровадити на державному і місцевому рівнях. Це буде означати, що люди зможуть відкликати того чи іншого депутата, дати оцінку діяльності чиновнику. Громада міста зможе на каденцію депутатів визначати пріоритети, 2-4 питання, якими в пріоритетному порядку мер і відповідний склад депутатського корпусу мають займатися. При нашій системі вони мають напрацьовувати варіанти рішень і пропонувати громаді. Це дуже розповсюджена практика в такій країні як Швейцарія, де дуже високий рівень демократії і самоврядування. Зараз, коли ми маємо такі технології, як блокчейн, це стає дешево, швидко і абсолютно об’єктивно. Це той спосіб залучення наших громадян до справ, як на місцевому рівні, так і на державному, який я пропоную впровадити. 

Це дуже важливо, бо сьогодні ми всі чудово розуміємо, що країна наша перетворилася в систему, де кілька осіб в державі монополізували економіку, цетральні ЗМІ, механізм формування влади, проведення виборів за рахунок грошей і адмінресурсу. Ми пропонуємо забрати інструменти і важелі впливу олігархів-монополістів на наше життя. Цей блок – плавного переходу до інструментів прямої демократії. 

Четвертий блок стосується завершення війни. Президент має звернутися до тих країн, які є підписантами Будапештського меморандуму, крім країни-агресора Росії, а також країн, які запровадили санкції проти Росії з тим, щоб був складений фінансовий план відбудови і відновлення зруйнованих і окупованих територій. Цей фінансовий план мають адмініструвати і впроваджувати саме представники цих країн, як цивільна адміністрація на перехідний період 3-5 років. Ця цивільна адміністрація буде адмініструвати використання цих коштів, а також коштів місцевого бюджету, які на цих територіях будуть знаходитись. Буде створена військова місія, завданням якої є контроль зовнішнього кордону між Україною та Росією і лінії зіткнення. Крім воєнної місії буде ще поліцейська місія, яка забезпечує правопорядок на цих територіях, поступове розброєння, дотримання прав і свобод людей, які проживають на цих територіях. Через три-пять років, коли відновляться території, буде забезпечений контроль територій і лінії зіткнення, права і свободи людей можна говорити про проведення місцевих виборів, формування місцевої влади і передачі їм функцій. Разом з цим паралельно ми маємо далі продовжувати утримувати і нарощувати санкції з нашими партнерами. Витрачати не менше 5% ВВП на формування професійної армії за стандартами НАТО і резервної армії. Також ми повинні дати право нашим громадянам на захист, це означає право на володіння вогнепальною зброєю з певними обмеження, безумовно. 

Разом з цим ми маємо впровадити натівські правила стосовно використання виділених грошей. Сьогодні це найбільша «чорна дира» в корупції, коли величезні кошти, виділені на безпеку і оборону, потрапляють в кишені, починаючи з президента і закінчуючи різними посадовцями. Ми маємо взяти за взірець країни НАТО стосовно прозорості при виконанні всіх замовлень для військово-промислового комплексу. 

Чому країнам-союзникам має це бути цікаво? Тому що всі ці країни мають глибокі і міцні демократичні підвалини, які забазовані на територільній цілісності і сувереності. Малоймовірно, що ці країни зможуть відмовитися від санкцій, навіть не дивлячись на недоотримання прибутку через них. Нинішня безперспективна ситуація, яка не має ніякого завершення говорить про те, що ці збитки будуть зберігатися ще багато років наперед. Тому фінансовий план, який ми пропонуємо, асболютно раціональний, в тому числі, з фінансової точки зору. Зараз це єдиний шанс досить швидко завершити війну. 

 - Чи сформували Ви вже свою команду? Які головні принципи її формування? 

- Команда формується. Зараз, коли я зробив свої наміри публічними, ми маємо багато контактів людей, які хочуть приєднатися до команди. Маємо уже кістяк цієї команди, який є в партії РУХ НОВИХ СИЛ. Це люди, за плечима яких є велика кількість втілених реальних реформ. Я маю на увазі і Міхайла Саакашвілі, і Давіда Сакварелідзе і багатьох інших наших однодумців, які є не тільки теоретиками, а які зробили реальні кроки і реформували найгірші зразки радянських держав, в тому числі Грузію. Безумовно наша команда – це люди, які сучасно мислять, мають програму дій, не були пов’язані ні з чим негативним і які готові долучитися до того, щоб отримати процвітаючу країну.

- Чи готові Ви об’єднуватися з іншими демократичними силами?

 - Ми готові об’єднуватися з усіма демократичними силами навколо конкретних дій. Наприклад, зараз ми виступаємо за зміну виборчого законодавства. Ми прагнемо, щоб вибори в Україні проходили за відкритими партійними списками без політичної телевізійної і бордової реклами, мажоритарки. Це те питання, навколо якого ми просимо з усіма об`єднатися, щоб українці отримали іншу систему виборів і правила формування влади. Коли не гроші будуть вигравати, а ідеї. 

Якщо ми говоримо про будь-які інші об`єднання, заради того, щоб отримати якийсь віртуальний ефект від цього, – на наш погляд, це не доцільно. Ми звикли все називати своїми іменами. Ми боролися з режимом Порошенко досить активно і я вважаю, що як антисистемна партія ми не є частиною її системи. Ми хочемо мати побудовану країну, де нас будуть оцінювати люди, а не буде влаштовуватися банкет раз в п’ять років задля того, щоб всіх обманути, і використовувати сформовану владу на захист своїх олігархічних інтересів. 

Ми пропонуємо рішучі дії, які стосуються швидкого економічного зростання, можливості реалізувати кожного з нас в Україні і найголовніше – отримати шанс впливати на наше життя. Це є критично важливо, щоб люди не розчаровувались, не опускали руки і не входили у внутрішню еміграцію до власної держави. А зараз в ній знаходяться мільйони молодих людей, які не вірять в цю систему і власну країну. Нам треба повернути цих людей. Ми маємо конкретні продумані кроки, як це зробити і побудувати країну, про яку ми мріяли роками.

Олена Кондрацька

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook