ГлавнаяОбщество

У Дніпрі провели моніторинг атмосферного повітря в промисловій зоні

У Дніпрі протягом останнього року ведеться активна робота з екологічного моніторингу повітря. Зазначимо, що дослідження такого масштабу не проводяться в інших містах України.

«Наше комунальне підприємство «Екополіс» спільно з центром моніторингу обласної екологічної ради регулярно контролює повітряні басейни. Для нашого промислового міста це дуже актуально, особливо саме робота пересувних станцій. Так як стаціонарні пости працюють лише в певних районах локально. Пересувні пости моніторингу дозволяють охопити усе місто, що є досить важливим. Подібні дослідження допомагають у подальшому створенні інвестиційних програм з усунення забруднення для кожного підприємства окремо», - розповів директор департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Олег Семенко.

Так, центр екологічного моніторингу в рамках спільного проєкту з Дніпровською міською радою провів лабораторний контроль вмісту забруднюючих речовин в атмосферному повітрі промислової зони. Пересувна станція протягом дня робить заміри по 22 показникам за адресою: вулиця Костянтина Гордієнко, 5, що у межах санітарно-захисної зони з Коксохімічним заводом.

«Це один з етапів спільного проєкту, який спрямований на дослідження фізико-хімічних параметрів довкілля. Ми живемо у доволі техногенно навантаженому місті, і кожного дня ми стикаємося з забрудненням повітря підприємствами, транспортом та іншими сферами інфраструктури. Наша задача – дослідити фізико-хімічні параметри забруднення довкілля. Ми аналізуємо атмосферне повітря, а згодом дослідимо і поверхневі води. Потім ми будемо робити висновки щодо небезпеки або безпеки громадян. Подібні дослідження необхідні для того, щоб робити прогнози щодо розвитку Дніпра та області», - розповів засновник Центру екологічного моніторингу Павло Хазан.

У разі виникнення перевищень допустимої норми центр екологічного моніторингу інформує екологічну інспекцію, яка має складати протоколи, накладати штрафи або певні обмеження на підприємства. Окрім цього, в Дніпрі діє єдина в Україні система онлайн-моніторингу стану повітря, за допомогою якої кожен мешканець може слідкувати за станом повітря. Наразі вона з’єднана зі станцією, що розташовується на просп. Нігояна, 77. У міста є два стаціонарних пункти, що розташовані на проспекті Нігояна та вулиці Осінній.

 

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook