ГлавнаяОбщество

​На Дніпропетровщині роблять безпечнішою територію колишнього уранового виробництва

​На Дніпропетровщині роблять безпечнішою територію колишнього уранового виробництва

На Придніпровському хімічному заводі втілюють європейський проєкт. Його мета – зробити безпечнішим колишнє уранове виробництво. Нині завершують облаштування огородження з чотирма контрольно-пропускними пунктами та модернізацію лабораторії сучасним обладнанням. Про це розповів заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Максим Беспальчук. 

«На деяких ділянках ПХЗ рівень випромінювання перевищує норму. Все через переробку уранових руд, яку там колись проводили. «Фонити» може ґрунт та старе не демонтоване обладнання. До вирішення проблеми активно долучилась Європейська комісія», – зазначив Максим Беспальчук. 

Коштом ЄС завершують черговий етап робіт. На промисловому майданчику встановили огородження на чотирьох забруднених ділянках. На фініші облаштування контрольно-пропускних пунктів. 

На даний час облаштований спеціальний бетонний майданчик. На платформі встановлюватимуть двоярусні контейнери. Там тимчасово зберігатимуть радіаційно-забруднені матеріали. Вестимуть ретельний дозиметричний контроль. 

Найтехнологічніші зміни – в лабораторії підприємства «Бар’єр». Два поверхи – вже із сучасним клімат-контролем. «

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook