Заважав жити майже 3 роки. У Дніпрі по вулиці Житомирській, 303 родина потерпала від гулу трансформатора. Викликали інспекцію з питань благоустрою, щоб та за допомогою спеціального пристрою визначила чи відповідає нормам рівень шуму. Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.
«Якщо вдень можна його не чути, то вночі неможливо спати. Трансформатор стоїть біля вікна спальні, і звуки чутно навіть через зачинене вікно. Після нашої заявки на гарячу лінію міської ради інспектори приїхали швидко», – поділився голова родини Руслан Попеско.
І насправді – пристрій через зачинене вікно визначив, що рівень шуму становить 42 дБ (за дозволених у домоволодіннях 30 дБ в нічний час). Подібне перевищення може негативно вплинути на людину, розповіла Валентина Антонюк, спеціалістка обласного лабораторного центру МОЗ України: «Такий шум може впливати на здоров’я людини: викликає нервові захворювання, навіть проблеми із серцем. А пристрій, який визначив рівень шуму в цьому домі, ми надамо на перевірку, щоб оформили відповідний протокол».
Документ, який засвідчує високий рівень шуму в будинку, робитиметься три дні: «Потім дані про порушення інспекція передасть до поліції. Тільки правоохоронці можуть скласти протокол про адміністративне порушення та передати власнику, який встановлював трансформатор», – розповів Руслан Штаній, головний спеціаліст відділу контролю благоустрою інспекції з питань благоустрою ДМР. Також інспектор нагадав про допустимі норми шуму: у житлових приміщеннях з 08:00до 22:00 – 40 дБ, а в інший час – 30 дБ.