ГлавнаяОбщество

Дніпропетровськгаз: працюємо заради безпеки та стабільної доставки газу споживачам

Дніпропетровськгаз – підприємство критичної інфраструктури, працівники якого активно працюють на варті енергетичного фронту регіону та країни. В умовах війни газовикам нерідко доводиться працювати у таких місцях, де ймовірні повторні обстріли. Та страху за себе у такі моменти вже немає, а от за життя людей, які працюють поруч у бригаді, занепокоєння зберігається. Про це розказав майстер групи експлуатації мереж Нікопольського відділення АТ «Дніпропетровськгаз» Сергій Свищ.

«Війна – пекельний відбиток на все життя. Під час відновлювальних робіт після обстрілів доводиться оперативно приймати рішення і швидко працювати. Відновлюємо мережі з різними пошкодженнями: осколковими, наскрізними. Кожен робить свою роботу, але у небо дивимося всі. Коли вперше приїхали на відновлення побачили руйнування кількох будинків приватного сектору, обличчя людей ніколи не забуду – вони шоковані, газу та світла немає, житло зруйноване», - говорить Сергій Свищ.

Сергій вже чверть століття є частиною газорозподільної компанії. У 30 років він почав свою кар’єру із посади слюсаря, а зараз - майстер групи експлуатації мереж, під керівництвом якого працює бригада. Робота відповідальна та важлива: проведення локальних ремонтів газопроводів, відновлення ізоляційних покриттів, реконструкція газових мереж, будівництво газопроводів.

«Район, у якому ми зараз працюємо кожного дня – це без перебільшень прифронтова зона. Робота складна для усіх нас, особливо для моїх хлопців. З самого початку війни, і навіть зараз - перед кожним виїздом на об’єкт, запитую у кожного - чи готові вони їхати? Ще ніхто не відмовлявся. Я особисто віддав цій роботі пів свого життя, виріс і формувався разом із компанією. І залишаюся на своєму місці до кінця, до нашої перемоги. Такої думки і моя сім’я, дружина. Вона у мене працює в енергетиці, тому у нас повне розуміння того, для чого ми все це робимо», - ділиться чоловік.

За словами Сергія страху вже немає, адже кожен налаштований: це робота, а її потрібно виконувати пропри усе.

«Ми відновили розподіл газу в одному із селищ нашого району, але знову приїхали туди через 2 дні - його вкотре обстріляли. На жаль, працювати доводиться у таких місцях, де ти не знаєш, коли буде наступний обстріл. У такі моменти переймаєшся навіть не за себе, а за здоров’я, життя людей, які працюють у моїй бригаді, адже ми одна команда. Взагалі нас п’ятеро, але з початку війни один наш колега, який з 2014 року був у зоні ООС та має медаль «За відвагу», вступив до лав ЗСУ. Увесь колектив пишається ним», - говорить Сергій Свищ.

Чоловік розповідає, що підтримує тісні контакти з газовиками з інших відділень на Дніпропетровщині, територія яких також потрапляє під обстріли, а критична інфраструктура зазнає руйнувань. Це допомагає ділитися досвідом, аналізувати свої дії та пристосуватися до складних воєнних умов під час роботи.

Газовики дякують усім споживачам, які вчасно та сумлінно сплачують за розподіл блакитного палива у цей складний воєнний час. Це особистий внесок кожного у нашу перемогу, майбутнє та підтримку економіки нашої країни. Усі кошти спрямовуються на придбання матеріалів та обладнання для якісного обслуговування систем газопостачання, оплату праці газовиків та сплату податків у бюджети всіх рівнів.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook