ГлавнаяОбщество

Автівки, тепловізори, каски, бронежилети, металеві пластини, медичні засоби: як Фонд оборони країни допомагає військовим

Від першого дня війни в Україні Благодійна організація «Благодійний фонд «Фонд оборони країни»» у співпраці з Центром тероборони Дніпра, який очолює Геннадій Корбан, збирає кошти для забезпечення потреб військових підрозділів територіальної оборони Дніпра та Кривого Рогу, Національної гвардії України, поліції та військових частин. Про це йдеться у повідомленні на сайті Дніпровської міської ради.

За словами голови правління Благодійної організації «Благодійний фонд «Фонд оборони країни» Наталії Костюченко, з першого дня російського вторгнення на територію України до фонду на потреби військових надійшло понад 20 млн грн від приватних інвесторів, представників малого та великого бізнесу. З 24 лютого фонд придбав та передав до ЗСУ, тероборони та Нацгвардії 16 автомобілів на суму близько 4 млн грн. Також військовим передано і автозапчастини для наявних машин.

«Один з цих автомобілів ми цього тижня передали військовим. Це автомобіль швидкої допомоги, який придбали у Литві. Також від небайдужих громадян на безоплатній основі наш фонд отримав 4 автівки, які також були одразу передані військовим. У квітні військовим передали 20 сучасних портативних тепловізорів на суму майже 2 млн грн. Військове спорядження та амуніція – це те, що рятує життя наших захисників. За перераховані до фонду кошти закупили і передали військовим 500 касок, 500 бронежилетів, 60 металевих пластин. На це було витрачено близько 7 млн грн», – розповіла під час брифінгу 3 червня Наталія Костюченко.

Також фонд на близько 1,4 млн грн закупив і передав військовим лікарям медичні засоби. На 660 тис. грн придбано 2 дизельних генератори. Понад 1 млн грн витрачено на одяг, а також матеріали для виготовлення одягу для підрозділів ТрО та військових.

Окрім того, для потреб військових фонд придбав 160 ліжок з ортопедичними матрацами, 41 конвектор та обігрівач, 72 планшетних комп’ютери, 136 мережевих зарядних пристроїв, 130 кабелів для передачі даних, 2 пічки-буржуйки та 197 чайників. Також фонд закупив тканини, оргтехніку, будівельні матеріали, холодильники та холодильні камери, мікрохвильові печі, пральні та сушильні машини, термобілизну (1 600 одиниць). А ще – бензопили, акумулятори, пральні порошки, посуд, засоби гігієни.

На початку травня завдяки співпраці фонду, міської влади Дніпра, Посольства України в Азербайджані та Посольства Азербайджану в Україні до Дніпра надійшла 20-тонна гуманітарна допомога.

«Ініціатива щодо допомоги належала Посольству України в Азербайджані. Представники посольств зверталися до міської влади Дніпра, керівника Центру тероборони міста Геннадія Корбана щодо сприяння в організації прийому та розподілу гумдопомоги. Вантаж налічував близько 2 тис. медичних матеріалів та більше ніж 24 тис. упаковок продуктів харчування тривалого зберігання. Це була перша гуманітарна допомога, яка надійшла до Дніпра через наш фонд», – додала Наталія Костюченко.

Вона також подякувала усім, хто долучається до допомоги військовим: «Вдячні усім за надану фінансову підтримку. Але, на жаль, війна ще триває. Тож ми продовжуємо збирати кошти і закуповувати усе необхідне для потреб військових. Закликаємо усіх, хто має можливість і хоче допомоги, робити це. Уся інформація, як це зробити, розміщена на офіційному сайті Дніпровської міської ради».

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook