ГлавнаяОбщество

Отримати посвідчення водія відтепер можна у будь-якому сервісному центрі МВС в Україні, незалежно від місця навчання

У воєнний період сервісні центри МВС отримали від громадян велику кількість запитів на отримання водійських документів, складання теоретичних та практичних іспитів без прив’язки до місця закінчення навчання. Багато громадян у зв’язку з початком воєнних дій були вимушені тимчасово переїхати у безпечні місця, тож не встигли скласти іспити та отримати свої водійські документи після закінчення автошколи. Про це повідомляє прес-служба МВС України в Дніпропетровській області.

Наразі громадяни, які переїхали тимчасово жити в інше місце можуть скласти практичний іспит у будь-якому сервісному центрі МВС за принципом екстериторіальності. Раніше це можна було зробити виключно у сервісному центрі МВС, де складалася й теорія. Ця норма стосувалася й отримання посвідчення водія. На сьогодні особи також можуть отримувати посвідчення водія у будь-якому сервісному центрі МВС незалежно від місця складання теоретичного або практичного іспитів. Ця норма буде діяти у період воєнного стану та протягом трьох місяців з дня його припинення чи скасування.

Також особи, у яких закінчився термін позбавлення права керування, можуть отримати своє посвідчення водія та скласти іспити в будь-якому сервісному центрі МВС. Раніше такої можливості не було. Уся процедура відбувалася виключно за місцем реєстрації громадянина.

Нагадуємо, що на Дніпропетровщині працюють 9 сервісних центрів МВС. Всі центри для зручності громадян відчинені 6 днів на тиждень, з понеділка по суботу, надають послуги з реєстрації, перереєстрації транспортних засобів та видачі і обміну посвідчень водія.

Українське посвідчення водія адаптоване до документів ЄС. Наразі замість піктограм (наприклад, окуляри) на посвідченні водія розміщені коди, що теж використовуються в європейському водійському.

Також у посвідченнях водія є відмітка про складання практичного іспиту на авто з автоматичною коробкою передач у вигляді коду «78».

Тому якщо ви хочете мати європейський документ, обмінюйте своє старе посвідчення у сервісних центрах МВС. На період дії воєнного стану, для обміну та відновлення посвідчення водія медична довідка не обов’язкова.

За консультаціями звертайтеся на офіційну сторінку в Facebook або за телефоном (056) 7209759, (044) 290-19-88. Відповіді на поширені питання та новини сервісних центрів МВС можна знайти також на порталі www.info.hsc.gov.ua.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook