ГлавнаяОбщество
Спецтема
Православная Днепропетровщина

Сьогодні церква вшановує пам’ять священномученика Афіногена та десятьох його учнів

Пісний день.

29 липня у церковному календарі день пам’яті священномученика Афіногена та десяти його учнів. Вони постраждали за Христа під час гонінь на християн у місті Севастії. Імператор Філомарх влаштував велике свято на честь язичницьких богів і наказав севастійським громадянам принести жертву ідолам. Але жителі Севастії, здебільшого християни, відмовилися брати участь у нечестивому святкуванні. Воїнам наказано було бити народ і багато християн прийняли тоді мученицькі вінці.

Правителю стало відомо, що християнство поширилося завдяки проповіді єпископа Афіногена. Було наказано розшукати старця та привести до суду. Святий Афіноген та десять його учнів жили неподалік міста у невеликому монастирі. Не заставши єпископа, воїни схопили учнів. Імператор велів закувати їх у ланцюги і кинути до в'язниці.

Святитель Афіноген прийшов у Севастію і став докоряти суддю за те, що до в'язниці кинуто невинних. Він був схоплений. У в'язниці святий Афіноген зміцнював своїх духовних дітей на подвиг. Перенісши жорстокі катування, учні святого єпископа були обезголовлені. Після страти учнів катам було наказано катувати старця. Святий Афіноген, що зміцнюється Господом, з гідністю переніс муки. Єдиним проханням було – стратити його в монастирі.

Приведений у свою обитель святий у молитві дякував Богові, радіючи стражданням, перенесеним за Нього. Святий Афіноген молився Господу про прощення гріхів тих людей, які поминатимуть його та учнів.

Також у цей день православні молитовно шанують мч. Павла, мчц. Алевтини (Валентини) та Хіонії (308), мчч. Антиоха лікаря (ІV), мц. Юлії діви (бл. 440 чи 613).У цей день пам'ять святих отців IV Вселенського Собору (451).

29 липня – день Чирської (Псковської) ікони Божої Матері (1420).

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook