ГлавнаяОбщество

Покіс та заміщення: Дніпро продовжує боротьбу з алергенними рослинами

У Дніпрі з травня до листопада КП «Міськзеленбуд» проводить покіс газону в зелених зонах, скверах та по червоних лініях автомобільних шляхів (але в межах 3 метрів). Цього року площа покосу по місту становить 310,9 га. Про це йдеться у повідомленні Дніпровської міської ради.

«Кожну ділянку косимо раз на місяць. Завдяки цьому значно зменшується кількість рослин, котрі викликають алергію. Це не тільки амброзія, а й лобода, полин та інші», – зазначив начальник виробничої ділянки Правобережна-2 КП «Міськзеленбуд» ДМР Ярослав Норенко.  

А ось у парках Дніпра вже другий рік застосовують заміщення. Його суть – засіяти певні ділянки у парках газоном конюшини білої. Щільність зеленої маси витісняє інші рослини. 

«Від 2021 року практикуємо цей експериментальний спосіб у парку Зелений Гай, там на ділянці у 450 м2 ріст карантинної рослини зменшився на 60 %. Також цього року ми засіяли невелику територію газоном конюшини білої у сквері ім. Янгеля, але поки відсоток витіснення амброзії там менший, бо люди «допомагають» – витоптують цей газон», – зазначила начальниця відділу благоустрою КП «Міська інфраструктура» ДМР Любов Чадіна. 

 Борються з алергенними рослинами і ОСББ. Начальник відділу з організаційної роботи департаменту з питань самоорганізації населення ДМР Владислав Макарець зазначає: «Наші обʼєднання активно стежать не лише за самими будинками, а й за прилеглими територіями. Як приклад, будинки по вул. Суворова: двір обʼєднує кілька ОСББ, і вони розподілили між собою хто якою клумбою завідує, самостійно косять траву. Тож у них амброзії взагалі немає». 

Мешканка ОСББ «Суворова» Ірина Покотиленко також додала: «І торік, і цього року ми обробляли ділянки спеціальним хімічним засобом, який діє тільки на амброзію, а якщо щось виростає, то ми просто його вириваємо». 

У багатоквартирних будинках, які на обслуговуванні у КП «Жилсервіс-5», на боротьбу з алергенами виходять близько 70 комунальників та стільки ж газонокосарок: «Ми слідкуємо за територіями і постійно скошуємо траву. У нас завжди є в запасі ще газонокосарки, якщо якась вийде з ладу. Працюємо як по заявках мешканців, так і за планом», – зазначив заступник голови КП «Жилсервіс-5» Олег Морозюк.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook