ГлавнаяОбщество

Тільки 30 % закладів освіти усіх рівнів забезпечені укриттями: в яких регіонах найкращі показники

Протягом двох попередніх років здобувачі освіти України переживали онлайн навчання через пандемію, наразі маємо черговий виклик – війну. Тож головним аспектом у підготовці до цьогорічного навчального року стало забезпечення безпеки дітей. Аби створити відповідні для офлайн навчання умови, працівники ДСНС обстежують об'єкти закладів освіти з метою визначення можливості їх використання для укриття. Про це в етері телемарафону «Єдині новини» розказав Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, передає «Урядовий портал».

«Першу скрипку в цьому процесі відіграють органи місцевої влади, адже саме вони відповідальні за підготовку. Ми своєю чергою закріпили за кожним навчальним закладом в регіонах рятувальника – це конкретний працівник, який також відповідатиме за те, чи готовий заклад до нового навчального року. На сьогодні за нашими даними укриттями забезпечено близько 30% закладів освіти усіх рівнів», - зазначив Міністр.

Найкращі показники в Одеській, Тернопільській, Львівській, Хмельницькій областях, а також у м. Києві.

«Також ми розуміємо, що в частині шкіл очні заняття не розпочнуться – мова йде про регіони, де ведуться активні бойові дії. В так званих тилових областях планується офлайн. До того, кількість дітей в цих регіонах зросла через внутрішнє переміщення осіб. Там органи місцевого самоврядування працюють над реалізацією рекомендацій ДСНС щодо підготовки укриттів згідно з нормами. Тривають перевірки», - повідомив Денис Монастирський.

Нагадаємо, з метою надання допомоги органам влади та керівникам навчальних закладів ДСНС розробила та оприлюднила на своєму офіційному сайті рекомендації стосовно організації укриття, алгоритми дій із забезпечення укриття учасників освітнього процесу та пам’ятку керівника закладу освіти.

Крім стану готовності укриттів, фахівці перевіряють наявність та справність систем оповіщення, стан пожежної безпеки, приділяється увага навчанню персоналу та учнів діям в умовах війни та інших надзвичайних ситуаціях.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook