Нині усі оператори ГРМ, у тому числі АТ «Дніпропетровськгаз» та АТ «Дніпрогаз», активно готуються до початку опалювального сезону, а це колосальна робота з перевірки, ремонтів та модернізації газових мереж задля стабільного та безпечного розподілу газу клієнтам. На жаль, поширення у деяких ЗМІ недостовірної інформації щодо припинення діяльності газорозподільних компаній, може дестабілізувати ситуацію в суспільстві та негативно вплинути на роботу операторів ГРМ. У зв’язку з цим представники газорозподільних компаній області нагадали про основні функції та права компаній.
«АТ «Дніпропетровськгаз» є єдиною компанією, яка забезпечує стабільність газопостачання для 604 тисяч споживачів Дніпропетровщини (крім м. Дніпро та м. Кривий Ріг). Наша компанія критичної інфраструктури має штат 4 тисячі професійних працівників. Досвід компанії складає більше 60 років. Ми забезпечуємо роботу служб АДС, служб ГРП/ШГРП, ЕХЗ, КПО, ГЕМ та гарантуємо споживачам доступ до газу 24/7, підтримуючи роботу газорозподільної системи на території ліцензованої діяльності. Зазначу, що тільки АТ «Дніпропетровськгаз» відповідає за баланс газу в Дніпропетровській області. Для цього компанія має розгалужену систему приладів обліку та обробки показань лічильників. Тому тільки Оператори ГРМ, яким є Дніпропетровськгаз, відповідно до Кодексу ГРМ, можуть приймати показання лічильників від споживачів. Всі дані про обсяги споживання, які надходять до Оператора ГРМ, передаються на єдину інформаційну платформу Оператора ГТС»,- наголосила начальник управління зовнішніх комунікацій АТ «Дніпропетровськгаз» Євгенія Лапко.
Речниця компанії також додала, що працівники АТ «Дніпропетровськгаз» здійснюють поточні ремонти для підготовки газової системи до роботи в осінньо-зимовий періоду та модернізують систему в рамках затверджених інвестпрограм, проводять повірку та заміну лічильників для точності обліку споживання газу, а також виїздять на виклики у разі аварії.
Нагадаємо, 19 серпня 2022 року набрав чинності Закон № 2479. Ним було внесено зміни до статті 40 Закону «Про ринок природного газу». Цими змінами було обумовлено порядок розщеплення грошей із спеціального рахунку газорозподільної компанії. Начальник управління зовнішніх комунікацій АТ «Дніпрогаз» Микита Лучкін розказав детальніше про це.
«Причиною внесення змін до Порядку розрахунків є введення на ринку газу нових гравців – Постачальника зі спеціальними обов'язками та Постачальника останньої надії. Запевняю, що ці зміни не несуть жодних ризиків для нормального функціонування Операторів ГРМ. У ЗМІ відбулось поширення недостовірної інформації щодо нібито припинення діяльності газорозподільних компаній. Такі дії некомпетентних журналістів можуть дестабілізувати ситуацію в суспільстві та негативно вплинути на роботу операторів ГРМ. Саме тому хочу підкреслити, що подібні публікації не відповідають дійсності»,- зазначив фахівець.
Змінами до Закону передбачено, що частину коштів з рахунку Оператора ГРМ також можуть отримувати Постачальник із спеціальними обов'язками та Постачальник «Останньої надії». До внесення цих змін кошти перенаправлялися лише на поточний рахунок оператора газорозподільної системи та рахунок оператора газотранспортної системи.
«Нагадаю, що з листопада 2021 року оператор газотранспортної системи України перестав надавати послуги з балансування Операторам ГРМ. На зміну йому прийшла ГПК «Нафтогаз України», на яку уряд поклав виконання спеціальних зобов'язань. Тому внесення змін у вищезгадану статтю Закону України «Про ринок природного газу» є логічним кроком законодавців і це логічне продовження корегування нормативної бази, приведення її у відповідність до ЗУ «Про ринок природного газу» і це ніяким чином не впливає на сталу роботу Операторів ГРМ у нашому регіоні. Запропоновані зміни мають на меті привести у відповідність до Закону «Про ринок природного газу» порядок взаємодії суб’єктів ринку та не можуть вплинути на нормальне функціонування Операторів газорозподільних систем», - додав начальник управління зовнішніх комунікацій АТ «Дніпрогаз» Микита Лучкін.