У Дніпрі за дорученням міського голови Бориса Філатова у березні торік була створена цілодобова гаряча лінія для постраждалих внаслідок війни. На неї звертаються не лише мешканці міста, а й області. Дев’ятнадцятого квітня директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міської ради Артем Нідєлько, який цього дня є черговим по місту, перевірив виконання доручення мера, проінспектувавши роботу згаданої гарячої лінії. Про це повідомляють у прес-службі Дніпровської міської ради.
«На початку повномасштабного вторгнення гаряча лінія працювала цілком за бюджетний кошт. Нині ж проєкт реалізовується спільно з міжнародними та громадськими організаціями. До її фінансування долучилася міжнародна організація USAID», — прокоментував Артем Нідєлько.
Звернутися на гарячу лінію можна цілодобово, вона працює без вихідних — 0 891 203 304. Дзвінки приймають позмінно 12 операторів. За понад рік роботи вони обробили близько 25 тис. звернень.
«Ця гаряча лінія створена не лише для людей, які постраждали від воєнних дій, обстрілів, а й соціально незахищених осіб. Найчастіше люди звертаються щодо отримання гуманітарної допомоги, тимчасового прихистку, психологічної або юридичної консультації тощо. Звісно, усім намагаємося допомогти», – розповіла керівниця гарячої лінії для постраждалих внаслідок війни Вікторія Попова.
Також під час інспекційного об’їзду черговий по місту перевірив виконання доручення очільника Дніпра щодо змістовного наповнення напрямів роботи «Університету третього віку» (УТВ), організації дозвілля для слухачів, відвідавши оздоровчо-танцювальну руханку для учасників проєкту на оглядовому майданчику парку Шевченка.
««Університет третього віку» був створений за дорученням міського голови Бориса Філатова, аби мешканці поважного віку, які вже вийшли на пенсію, мали можливість навчатися, спілкуватися, змістовно проводити дозвілля. Є розуміння того, що треба віддати данину вдячності та шани тим, завдяки кому місто розвивалося», – підкреслив Артем Нідєлько.
«Наші учасники такі гарні, натхненні, енергійні, їм цікаво жити. Це так чудово, коли попри складні часи у людей гарний настрій. Усі наші танці ми присвячуємо нашій Україні, аби вона перемогла, процвітала», — додала тренерка з оздоровчої руханки Аліна Левицька.
З початку нинішнього року до УТВ долучилося 547 нових учасників. Нині слухачам проєкту пропонують заняття за такими напрямами, як спорт (скандинавська хода, оздоровча гімнастика, східні танці, китайська гімнастика); лекції (українознавство, правознавство, психологія, здоровий спосіб життя, агрономія); заняття (основи роботи зі смартфонами та комп’ютерами, українська мова, англійська мова).
До проєкту «Університет третього віку» можуть долучитися жінки віком від 55 років, чоловіки – від 60. Необхідні документи: паспорт, ідентифікаційний код, пенсійне посвідчення, довідка про взяття на облік (для ВПО). Телефони: (093) 134-46-69, (068) 753-71-71, (093) 264-50-34, (099) 607-56-97 (вайбер).
А ще цього дня черговий по місту перевірив виконання доручення мера щодо ремонтів дитячих та спортивних майданчиків у місті, відвідавши дитмайданчик за адресою: Донецьке шосе, 15.
«Тут замінюють деякі елементи дитячого майданчика, буде ще підфарбовування. А найголовніше – улаштовуємо тут гумове покриття і робимо доріжку з бруківки. Порівняно з асфальтом гумова плитка на дитячих чи спортивних майданчиках більш безпечна — запобігає травмуванню, адже володіє відмінною амортизацією, а також протиковзними властивостями», — зазначив Артем Нідєлько.
Водночас представник підрядної компанії Олександр Костенко розповів: «Укладаємо тут гумове покриття на площі 127 квадратних метрів. Використовуємо матеріали найвищої якості — гуму 33-міліметрової товщини, її достатньо для безпеки дітей на цьому майданчику».
Загалом у квітні планують встановити гумове покриття на 14 майданчиках у різних районах міста. А загалом в планах на цей рік відремонтувати 70 майданчиків.
«Проте кількість звернень від мешканців щодо ремонтів наразі збільшилася. Всі заявки обробляються, а співробітники КП «Розвиток територій міста», яке опікується майданчиками у Дніпрі, проводять обстеження об’єктів. Після цього буде вирішено щодо розширення кількості тих майданчиків, які відремонтують цього року», — додав Артем Нідєлько.