На Дніпропетровщині стартувала підготовка до обласного етапу військово-патріотичної гри Сокіл/Джура-2023. Протягом двох днів юні ройові команд-учасниць жили у наметовому таборі. Досвідчені інструктори навчали їх мистецтву ведення бою. А ще – елементам тактичної медицини і мінної безпеки. Отримані знання відпрацьовували на практиці, аби після повернення додому командири передали їх підопічним джурам. Про це повідомили в ОВА.
«Минулоріч джури області не мали змоги зустрітися особисто. Перепоною стала війна. З ворожою агресією і військово-патріотичне виховання набуло неабиякої актуальності. Ми готуємо підростаюче покоління до миру. Але для цього у їхній силі та незламності мають бути впевнені всі. Тому Сокіл/Джура-2023 відбудеться. На участь у фестивалі зголосилося понад 500 учнів профтехів, коледжів, ліцеїв», – сказав начальник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак.
Планується, що до заходу долучиться 55 команд з усієї області. Нині їхні ройові, а це понад 100 лідерів, проходять підготовку.
Спочатку вони долали смугу перешкод, тестуючи фізичну витривалість кожного. Після – досвідчені інструктори навчали їх орієнтуванню на місцевості і мистецтву ведення бою.
«Нові виклики внесли корективи й у підготовку джурів. Наші хлопці та дівчата мають знати, як надати домедичну допомогу і розрізняти вибухонебезпечні предмети, – додав Сергій Лисак. – Бути джурою – почесно. Так повелося ще з часів козацтва. Ними ставали тільки ті, хто пройшов моральні та фізичні випробування. Впевнена, наші діти – гідні нащадки своїх пращурів. А тому вкотре доведуть, що справжні патріоти України».
Отримані знання ройові передадуть своїм командам. На відточення навичок – більше місяця. Після оберуть найкращих, які вийдуть у фінал обласного етапу. Його переможці візьмуть участь у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі Сокіл/Джура-2023.