ГоловнаCуспільство

У громадах області з’являться помічники демобілізованих воїнів: на Дніпропетровщині реалізують пілотний проєкт

Дніпропетровщина стала однією з чотирьох областей, де реалізують пілотний проєкт Мінветеранів. Він передбачає запровадження Інституту помічника ветерана. До нього увійдуть люди, котрі допомагатимуть демобілізованим бійцям у вирішенні їхніх питань. Працюватимуть вони у громадах. Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна говорила про цю ініціативу з начальником ОВА Сергієм Лисаком. Познайомила з нею й керівників районів та громад.     

«Ми обрали чотири пілотні області – Дніпропетровська, Львівська, Вінницька та Миколаївська. У них запровадимо Інститут помічника ветерана. Він об’єднає людей, які допоможуть демобілізованим бійцям адаптуватися до мирного життя. Налагодять діалог з родиною, соціальними службами, роботодавцями», – зазначила Міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. 

Такі помічники працюватимуть у громадах. Їхню роботу координуватимуть сервісні офіси, які створять на рівні районів.

«Бажано, щоб ці люди й самі були з числа ветеранів або членів їхніх родин. Бо вони розуміють, як відчуває себе людина після важкого випробування війною, – додала Юлія Лапутіна. – Протягом червня-липня у режимі офлайн такі помічники пройдуть навчання, організоване на базі вишів. А вже у серпні почнуть працювати». 

Підтримка оборонців – пріоритетний для регіону напрямок. На цьому не раз наголошував начальник ОВА Сергій Лисак. За його ініціативи на Дніпропетровщині розробляють комплексну програму реабілітації військових та працюють над впровадженням сервісу «Я – ветеран». Він передбачає надання бійцям послуг через «єдине вікно».

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook