СБУ викрила блогерів, які опублікували відео ворожих «прильотів» по Києву 2 січня
Служба безпеки України розкрила особи чотирьох мешканців Києва, які розмістили відео з «прильотами» ракет над столицею 2 січня. Ці матеріали стали предметом зацікавлення російських пропагандистських каналів, серед яких Телеграм-канал Шарія.
Відео, яке незаконно було оприлюднено в соцмережах, могло слугувати основою для підготовки нових ракетних атак. Під час обшуків у «блогерів» були вилучені мобільні телефони, що використовувалися для фіксації та поширення забороненого контенту. Тривають комплексні перевірки, за результатами яких буде вирішуватись питання щодо притягнення винних до відповідальності.
Служба безпеки вкотре наголошує на забороні знімати та оприлюднювати відео- і фотоматеріали щодо діяльності Сил оборони, а також наслідків ворожих обстрілів. Публікація таких медіафайлів розцінюється як коригування ворожого вогню, за що передбачено покарання до 12 років тюрми.
Наразі триває робота з встановленням всіх осіб, які мали стосунок до цього інциденту, з метою їхнього притягнення до відповідальності.
СБУ затримала в Києві ексчиновника, який агітував за приєднання східних регіонів України до Ростовської області РФ
Співробітники Служби безпеки України затримали в столиці ексчиновника, який протягом кількох років працював на російську спецслужбу ФСБ. Чоловік, після звільнення з держслужби в 2014 році, активно підтримував агресивну політику Кремля стосовно України та проводив інформаційні диверсії.
За даними контррозвідки, ексчиновник мав прямі зв'язки з російською спецслужбою та координував свою діяльність з одним з керівників ФСБ. Крім того, встановлено, що він співпрацював із терористом Пасічником, допомагаючи йому в репресіях проти українських патріотів у Луганську.
Окрім іншого, чоловік активно пропагував ідею «приєднання» східних регіонів України до Ростовської області РФ. Контррозвідники СБУ задокументували факти злочинної діяльності російського агента і затримали його у власному помешканні.
Під час обшуків у його помешканні та автомобілі було вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та документи, що свідчать про його зрадницьку діяльність на користь Росії. Крім того, у фігуранта виявлено «відзнаку за взаємодію» від представників держави-агресора, а також заборонену комуністичну та прокремлівську символіку.
Наразі затриманому пред'явлено підозру за статтями «державна зрада» та «порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками». Йому загрожує до 15 років позбавлення волі. Розслідування цієї справи продовжується.
СБУ розкрила незаконні поставки медичних засобів до РФ: власник великої української компанії під підозрою
Служба безпеки України викрила українське підприємство на Київщині, яке здійснювало поставки засобів тактичної медицини до Російської Федерації. В організації оборудки підозрюється власник однієї з найбільших компаній в Україні, що виготовляє вироби з гуми та пластмаси, у тому числі для військового спорядження.
За матеріалами справи, протягом 2022-2023 років ділки переправили до РФ декілька партій тактичних джгутів та бинтів власного виробництва на загальну суму на понад 40 млн у гривневому еквіваленті.
Нелегальний маршрут пролягав через одну з європейських країн, де фігуранти створили підконтрольну фірму, яка замовляла товар нібито для продажу в ЄС. При цьому насправді, після одержання продукції, іноземна структура відправляла вироби в Росію.
На території країни-агресора тактичні медзасоби потрапляли до підсанкційних компаній РФ, що спеціалізуються на постачанні амуніції для російських військ. У подальшому продукція надходила до індивідуальних аптечок рашистів, які воюють проти Сил оборони України. За даними СБУ, медичні засоби також надсилалися до російських військових шпиталів у тимчасово окупованих регіонах України.
Як встановило розслідування, для маскування злочинної діяльності власник української компанії займався «розкруткою» власного іміджу як волонтера, що передає медичні товари українським бійцям.
Під час обшуків за адресами проживання фігурантів, а також в їхніх офісах та виробничих і складських приміщеннях підприємства, виявлено мобільні телефони, комп’ютери та документацію із доказами оборудки.
На підставі зібраних матеріалів слідчі Служби безпеки повідомили власнику компанії про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору, вчинене за попередньою змовою групою осіб). Йому загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Розслідування триває.