ГоловнаCуспільство

Учнівський квиток, МуBook та «Дошкільнятко»: у Дніпрі активно розвивають міські електронні сервіси, які полегшують життя

У Дніпрі активно впроваджують міські електронні сервіси, які полегшують життя. Як приклад, учнівський квиток для користування пільгами, електронний портфель для школярів МуBook з доступом до підручників в онлайн-форматі. Для платформи «Дошкільнятко» вже викладена програма для дошкільних закладів освіти до кінця навчального року. Вона розроблена згідно з рекомендаціями Міністерства освіти і науки України. Для зручності та систематизації навчального процесу програма поділена на місяці. А для старшокласників працює окрема платформа для підготовки до НМТ з безкоштовним доступом до лекцій найкращих викладачів Дніпра. За всіма цими розробками стоїть команда КП «єДніпро». Вона складається з двох проєктних менеджерів, відділу підтримки проєктів та відділу ІТ, де працюють три ІТ-спеціалісти та дизайнер.

«Я займаюсь дизайном усіх проєктів, починаючи від дописів для соціальних мереж, закінчуючи масштабними платформами для нашого міста. Спочатку я отримую технічне завдання, потім відтворюю його візуальний вигляд та після цього затверджений дизайн передаю до наших розробників. Таким чином відбувається робота над усіма нашими платформами. Я вірю, що кожен проєкт – це внесок у розвиток нашого міста, його диджиталізацію, тому ми і розробляємо нові ідеї, щоб потім подарувати місту нові можливості, які будуть доступні просто у смартфоні», – розповів дизайнер КП «єДніпро» Ігор Головешкин.

Аби проінспектувати роботу підприємства, до нього завітав черговий по місту Костянтин Цепенніков. Він ознайомився з етапами розробки проєктів та поспілкувався з керівництвом КП.

«Мета візиту – зустрітися з командою «єДніпро», обговорити статус поточних проєктів і графік їхнього виконання. А також оцінити ступінь задоволеності користувачів електронними сервісами міста, які розробляє та впроваджує КП для мешканців», – зазначив заступник міського голови Дніпра з питань цифрової трансформації Костянтин Цепенніков.

«У 2024 році ми продовжуємо працювати у різних сферах та напрямах диджитал розвитку міста та над цифровізацією загальної середньої та дошкільної освіти. Одним із основних та наймасштабніших напрямів є створення та виготовлення учнівських квитків та посвідчень працівників освіти на базі освітньої інформаційної системи «Цифрова освіта Дніпра». Щодо статистики, то у 2023 році ми зробили два масштабні перевипуски учнівських квитків. Станом на зараз 98 % учнів міста Дніпра мають свій квиток та право користуватися пільгами. У цифрах це 33 332 учнівські, з них – 7 тисяч квитків для дітей ВПО», – додав директор КП «Цифрова трансформація та автоматизація інформаційних процесів міста «єДніпро» ДМР Артем Трапезніков.

Наступна точка інспекції – ліцей № 12 «Інтелект» ДМР, що на просп. Лесі Українки, 75. Тут черговий по місту перевірив стан укриття.

«Воно розраховано на 300 людей. Працює цілодобово. Де речі, сьогодні вранці під час тривоги до нас прийшло 10 людей з прилеглих будинків. У сховищі є все необхідне: місця для сидіння, чай, печиво, запаси питної та технічної води, шанцевий інструмент, генератор. Є санвузли, вентиляція, медичний куточок та 3 запасні виходи», – доповіла Рита Руда, директорка ліцею № 12 «Інтелект» ДМР.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook