ГоловнаCуспільство

Комунальники Дніпра продовжують усувати аварійну ямковість на міських автошляхах за європейською технологією – холодним асфальтуванням

У Дніпрі продовжують усувати аварійну ямковість на дорогах для безпечного пересування містом, яке є найбільшим транспортним хабом під час повномасштабної війни. Дорожні бригади застосовують європейську технологію холодного асфальтування. Нині вони ліквідовують ями по вул. Набережна Перемоги в районі скверу «Прибережний». 

«Продовжуємо роботи з ліквідації ямковості на дорогах Дніпра, яка виникла у зимовий період. Нині вже відпрацювали 20 обʼєктів по місту. Передусім - увага мостам, шляхопроводам та основним проїзним магістралям міста. Процес ремонту холодними асфальтобетонними сумішами не відрізняється від ремонту гарячим асфальтом. Його перевага – можна укладати за низьких температур. Технологія дуже проста: спочатку ями фрезерують та ретельно очищують від випадкового сміття. Далі їх прогрівають та оброблюють рідкою бітумною емульсією для кращого зчеплення. І тоді вже засипаємо холодний асфальт. Така технологія використовується в європейських країнах. Саме взимку для усунення ям на дорогах такий метод правильний і дієвий», - прокоментував начальник управління інфраструктури департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР Дмитро Коробов.

Цьогоріч методом холодного асфальтування планують вкласти 4 тис. квадратних метрів асфальту. На сьогодні 1 тис. квадратних метрів вже відремонтували. 

«Критична ямковість несе найбільшу небезпеку водіям та пішоходам. Звісно, це не повний обсяг ліквідації аварійної ямковості. Але таке тимчасове рішення, як холодне асфальтування, є ефективним до того, поки ми не зможемо вкладати гарячий асфальт. Такі роботи у Дніпрі ми проводимо вже кілька років поспіль одразу після сходження снігу у лютому. Взимку асфальтні заводи не працюють, тож їхню продукцію не можемо придбати. Тому тимчасово використовуємо сухий асфальт, який попередньо прогрівається. Підкреслюю, що це тимчасовий ремонт. А вже влітку переробимо всі ці «латки» гарячим асфальтуванням», - розповів в. о. заступника міського голови, директор департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР Олексій Самілик. Він 16 лютого є черговим по місту.

Під час інспекційного об’їзду черговий по місту перевірив і стан захисного залізобетонного укриття на ж/м Сокіл, 1. Воно розраховане на 40 людей, які одночасно можуть там перебувати. Має лави, урни для сміття та біотуалет поруч.

«Це укриття було відновлено після вандалізму. А сьогодні під час інспекції виявили відсутність двох покажчика з написом «вихід». Випадки вандалізму в укриттях є великою проблемою. За минулий рік було пошкоджено чи розкрадено майно у 30 укриттях на загальну суму близько 350 тис. грн. Вкотре звертаємося до дніпрян із проханням дбайливо ставитись до міського майна. Адже все це – для вашого комфорту та безпеки», - підсумував Олексій Самілик. 

У Дніпрі встановлено 123 захисні залізобетонні споруди в районі зупинок громадського транспорту та місць масових скупчень людей. Щоденно кожне укриття прибирають. Через день обслуговують біотуалети. А двічі на тиждень їх миють. Також двічі на тиждень або за необхідності проводять в укриттях дезінфекцію.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook