ГоловнаCуспільство
Спецтема
Православна Дніпропетровщина

Сьогодні православні християни вшановують пам'ять святого пророка Єлисея

Посту немає...

Сьогодні православні християни вшановують пам'ять святого пророка Єлисея

Сьогодні, 27 червня, православні християни вшановують пам'ять святого пророка Єлисея. Він жив у IX столітті до Різдва Христового, був родом із села Авелмаум, поблизу Йордану. За наказом Господнім був покликаний до пророцького служіння святим пророком Божим Ілією (пам'ять 20 липня).

Святий пророк творив численні чудеса. Розділив води Йордану, вдаривши по них милосердя пророка Іллі; зробив придатною для пиття воду Єрихонського джерела; рясним виведенням води молитвою врятував від загибелі війська Ізраїльського та Юдейського царів, що стояли в безводній пустелі; визволив бідну вдову від голодної смерті чудовим множенням олії в посудині. Жінка-соманітянка, яка надала пророку гостинність, зраділа народженню сина за його молитвою, коли ж дитина померла, то була воскрешена пророком. Сирійський воєначальник Неєман був зцілений від прокази, а слуга пророка Гієзі вражений нею за те, що не послухався пророка і таємно від нього взяв гроші від Неемана. Єлисей передбачив ізраїльському цареві Йоасу перемогу над ворогами і силою своєї молитви здійснив багато інших чудес. Помер святий пророк Єлисей у глибокій старості в Самарії.

Юліан Відступник (361 - 363) наказав спалити мощі пророків Єлисея, Авдія та Іоанна Предтечі, але останки святих мощей були збережені віруючими і частина їх перенесена до Олександрії.

Посту немає.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook