Від самого ранку у міському соціальному гуртожитку для дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування кипить робота. Готують та пакують кілька десятків смаколиків для тероборони.
«Сама з вечора приготувала начинку, а уже від ранку — за плитою, смажу пиріжечки. Для мене така справа — одне задоволення. Я віддаю частинку своєї душі нашим захисникам. Усе, аби вони наближали перемогу України», — розповіла Катерина, мешканка Дніпровського міського соціального гуртожитку.
Така підтримка захисників — з початку повномасштабного вторгнення.
«Наша молодь спільно з працівниками гуртожитку вирішили так допомагати українським військовим. Від квітня 2022 року до цієї ініціативи приєдналися й внутрішньо переміщені особи, які знайшли прихисток у нашому гуртожитку», — розповіла Наталія Орлянська, заступниця директора Дніпровського міського соціального гуртожитку для осіб з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування.
За цей час було виготовлено та відправлено близько 7 000 пиріжків з картоплею та капустою, а також зо два десятки солодких пирогів. Головний по підрахунках — дніпрянин Микита, який теж проживає у соцгуртожитку. Він має інвалідність, проте допомога військовим для нього на першому місці.
«Окрім підрахувань, я ще чищу овочі. Кожен наш пиріжок – це не просто їжа, а знак вдячності та підтримки для наших героїв. Від себе роблю усе можливе, щоб допомогти нашим захисникам», — поділився хлопець.
Усе приготовлене за ранок ще гарячим передали українським військовим. «Ми вдячні за такі смаколики. Військові відірвані від родин, а так вони відчувають бодай краплю того домашнього тепла. Дякуємо за таку смачну підтримку», — прокоментував Олексій, військовий ТрО.
Така допомога має і велике значення для національно-патріотичного виховання молоді.
«Участь у подібних заходах допомагає молодим людям зрозуміти цінність єдності, відданості та патріотизму. Вони усвідомлюють важливість підтримки своїх співвітчизників та захисників, формуючи почуття гордості за свою країну та відповідальності за її майбутнє. Також у нас є вихованці гуртожитку, які починали смажити пиріжки, а уже у лавах ЗСУ. За що ми вклоняємося їм», — підсумувала Наталія Орлянська.
Нині у закладі мешкають 13 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування віком від 18 до 23 років, а також 14 внутрішньо переміщених осіб.