ГоловнаCуспільство

Оновлені графіки відключень на Дніпропетровщині: як зберегти стабільність світла в умовах дефіциту

З 24 червня ДТЕК Дніпровські електромережі запровадив оновлені графіки стабілізаційних відключень у Дніпропетровській області. В них, зокрема, з’явилися світло-сірі зони, які збільшили тривалість можливого відключення світла до 7 годин поспіль. Це було зроблено, щоб забезпечити рівномірний розподіл електроенергії в умовах жорсткого дефіциту. Нові графіки дозволять пройти більш стабільно та прогнозовано літні піки навантаження та уникнути аварій. Про це під час брифінгу розповів Андрій Терещук, генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі.

«Ми розуміємо, наскільки складно може бути без світла. Проте, через постійно зростаючий дефіцит електроенергії та енергоспоживання, ми не можемо більше жити за старими графіками. НЕК Укренерго доводить команди, згідно яких в кожній області треба відключати одночасно від 2 до 4 груп споживачів. З попереднім графіком 4/4 це було робити неможливо. Ми не змогли б його дотримуватись. А мережі були б перевантажені, що могло призвести до численних аварій», – зазначив гендиректор ОСР Дніпропетровської області.

Згідно з оновленим графіком:

  • сіра зона триває 4 години – в цей період світло гарантовано відключається,
  • біла зона триває 2 години – коли світло гарантовано є,
  • нова світло-сіра зона триває 3 години – в цей період відключення можливе. Якщо світла немає в світло-сіру зону – це також відключення за графіком. Воно з’явиться в білу зону.

За словами Андрія Терещука, усі клієнти Дніпропетровщини поділені на 6 груп. Аби сприяти соціальній справедливості, відключення відбуваються по черзі.

«За минулий тиждень усі групи відключались рівномірно: кожна мала приблизно однакову кількість годин без світла – в середньому 12,7 годин на добу. Такий принцип буде витримуватиметься і надалі», – підкреслив керівник компанії.

Він наголосив, що команда фахівців продовжує постійно працювати над графіками відключень, щоб вони були справедливі та ефективні наскільки це можливо в умовах дефіциту через руйнації внаслідок обстрілів. Зокрема, разом з місцевою владою проводять технічну роботу з оптимізації схеми живлення критичної інфраструктури, щоб, де це можливо, створити для житлових будинків нову схему постачання світла. Це дозволяє звести до мінімуму ситуацію, де один будинок живе за графіком відключень, а інший – ніколи не відключається, бо перебуває на одній лінії з критичною інфраструктурою.

Ознайомитись з оновленими графіками ви можете у чат-боті у Viber або Telegram, а також на сайті ДТЕК Дніпровські електромережі.  Якщо у вас він не співпадає та немає світла в "білі" години графіку, повідомьте про це, залишивши заявку на сайті компанії в розділі «Відсутня електроенергія?».

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook