ГоловнаCуспільство

Дніпро пам'ятає: у місті працює платформа «В!йна», на якій можна опублікувати інформацію про подвиги загиблих дніпрян

У Дніпрі вже понад рік працює електронна платформа «В!йна». Тут родичі чи знайомі загиблих захисників та звичайних громадян можуть публікувати історію про їхнє життя, аби про їхні подвиги дізналося більше людей.

«Ми повинні пам’ятати всіх мешканців Дніпра, хто загинув через росіян, та повинні знати всю історію починаючи з повномасштабного вторгнення. Тому ми у серпні 2023 року створили сайт «В!йна», на який містяни можуть надсилати інформацію про загиблих героїв чи цивільних людей. Більше ніж за рік на платформу подали історії вже 203 загиблих військових. Інформації про цивільних громадян у нас поки мало, лише до 10 історій», — зазначив директор КП «Цифрова трансформація та автоматизація інформаційних процесів міста "єДніпро" Артем Трапезніков.

Серед тих, хто подав історію на платформу «В!йна», пані Валентина. Її чоловік Юрій Муравйов пішов добровольцем на війну 25 лютого 2022 року. Воював на Херсонському напрямку, там у червні 2022-го загинув від мінно-вибухових поранень. Юрію було лише 49 років.

«Їх у бригаді було 12 чоловік. Коли ворог почав наступати, то Юра стояв перший. Його побратими потім розповідали мені, що «Муравєй» взяв весь вогонь на себе. Він захистив усіх нас». Тоді під час зіткнення загинув лише Юра, інші хлопці вижили. Лише троє з них отримали поранення. На жаль, через наступ росіян тіло чоловіка не змогли забрати. Його тіло забрали тоді росіяни. Це ми дізналися потім, коли вони по обміну тілами повернули мого чоловіка. Тож певний час мій Юра вважався зниклим безвісти. Після того, як тіло віддали Україні, була проведена процедура перевірки ДНК, і у березні 2023 року я нарешті змогла поховати його», — розповідає дружина загиблого військового Валентина Біляєва.

Інформацію про сайт «В!йна» пані Валентині розповіла її родичка, яка також втратила чоловіка на війні. Жінка каже, що хоче, аби більше людей знали про тих, кого вбила Росія, хто стояв на захисті рідної України і поклав за неї життя.

«Його останні слова перед боєм були: «Не плач, зі мною завжди все буде добре». Він завжди мене заспокоював, був дуже відповідальний. Завжди переймався за своїх побратимів. Коли була можливість купити йому в Канаді бронежилет та шолом, то він сказав: «Я їх носити не буду. Це неправильно, що я буду в екіпіруванні, а мої хлопці ні. Або ми всі будемо в шоломах та броніках, або всі будемо без. Я їх не кину. Тому я хочу, щоб про його мужність дізналося більше людей, адже він вартий того, аби про нього пам’ятала не лише родина, а й інші люди», —  каже пані Валентина.

У подальшому платформу «В!йна» планують перекласти на іноземні мови, аби в Європі та світі люди могли прочитати інформацію про війну в Україні та тих героїв, які поклали життя на захист рідної землі.

«Усіх героїв, історії яких вже опубліковані та будуть розміщені на сайті «В!йна» в майбутньому, ми посмертно відзначаємо медаллю «Захиснику Вітчизни». Це важливо для родичів. Також у майбутньому ми посприяємо встановленню меморіальних табличок на школах, будинках чи лікарнях, аби пам’ять про загиблих жила завжди», — зазначив директор КП «Цифрова трансформація та автоматизація інформаційних процесів міста "єДніпро" Артем Трапезніков.

Опублікувати історії дніпрян, які загинули під час повномасштабної війни, можна на платформі «В!йна» за посиланням - https://memory.dp.ua. Для цього потрібно надати прізвище, ім’я та по батькові героя, його біографію, посаду та прикріпити фото.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook