ГоловнаCуспільство

У Дніпровській міській раді пояснили, як виплачуються заробітні плати медичним працівникам

У Дніпровській міській раді пояснили, як виплачуються заробітні плати медичним працівникам

У Дніпровській міськраді у форматі круглого столу представники медичної ради розповіли, як виплачуються заробітні плати медичним працівникам вторинної ланки в місті. 

Про це повідомили у прес-службі. 

«Тарифікація ставок лікарів, медичних сестер, санітарок тощо ніколи не залежала від міської влади, це відповідальність центральної влади в державі. Наразі заробітна плата у лікарів первинної ланки залежить від кількості підписаних декларацій, а у медичних працівників вторинної ланки все набагато складніше. Адже оплата їхньої праці залежить від кількості вилікуваних хворих. Тобто Національна служба здоров’я України перераховує кошти тільки тоді, коли отримає від лікаря всі історії хвороб. Однак державна влада не придбала достатньо потужний сервер, який би зміг обробляти великий обсяг інформації, що передають лікарі зі всієї України одночасно. Через що електронна система працює з серйозними перебоями, відповідно частина даних не надходить до НСЗУ або надходить у неповному обсязі», - пояснила голова комісії міської ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та міжнародних зв’язків Євгенія Дитятковська.

Також вона додала, щоб покращити та прискорити передачу даних від лікарів, місто придбало медичну інформаційну систему «Каштан». Упровадження цього програмного забезпечення дозволить ефективно керувати системою охорони здоров’я. Крім того, Дніпро - чи не єдине місто в державі, де виділяються кошти з бюджету для підтримки медичної галузі. 

«Міська рада вже другий рік поспіль у рамках комплексної програми «Здоров’я населення Дніпра» нам виділяє півмільйона гривень для забезпечення дітей медикаментами у відділенні реанімації, додатково 440 тисяч гривень надається на лікування паліативних хворих. Повністю фінансуються енергоносії - це 2,5 млн грн. Крім того, у нас 26 пільговиків - співробітників, які працювали у важких умовах, а нині на пенсії. Її виплачувати, згідно з законодавством, має медичний заклад. Зараз гроші на пенсії щомісяця виділяє міська рада. Закупівля медичного обладнання теж на плечах бюджету міста», - повідомив генеральний директор КНП «Міська дитяча клінічна лікарня №6» ДМР Віктор Слатвіцький.

Завдяки виплатам з бюджету в Дніпрі медичні працівники отримують заробітні плати в повному обсязі з усіма встановленими надбавками.

«Наша лікарня обслуговує не тільки мешканців міста, а ще надає послуги для військкоматів Новокодацького та Чечелівського районів. Завдяки меру та його ініціативі ми повністю перекриваємо оплату праці на цій ділянці роботи. З бюджету міста нам виділено трохи більше 2 млн грн. Відповідно, ми можемо працювати в тому ж режимі та темпі, як і раніше», – сказав директор КНП "Міська клінічна лікарня № 11» ДМР Валерій Чорний.

За словами генерального директора КНП «Міська поліклініка №2» ДМР Андрія Подольного, у підприємства виникла б заборгованість по заробітній платі, якби не кошти, які виділяють з бюджету завдяки ініціативі мера міста Бориса Філатова.

«НСЗУ закуповує послуги, а не займається оплатою праці. Тому кожен медичний заклад уклав зі службою договори на певні пакети. Наприклад, наша поліклініка має угоди на два пакети послуг на загальну суму близько 2, 3 млн грн. на місяць. Для порівняння, субвенція від держави, яка була надана в першому кварталі, дорівнювала 10 млн грн. Тобто НСЗУ зменшила виплати на більш ніж 4 мільйони. Тепер цю суму нам компенсує міська рада», - сказав Андрій Подольний. 

У свою чергу, головний лікар міської клінічної лікарні № 4 Костянтин Чебанов зазначив, що позитивні зрушення в закладі почалися саме з того моменту, коли лікарня стала належати місту.

«Якщо б ми своєчасно не перейшли у підпорядкування місту, лікарні було б дуже важко. І хоча з НСЗУ ми уклали угоди на 17 пакетів послуг, та отримали 335 млн грн., у закладі накопичилося стільки проблем, що ці гроші йдуть на закупівлю обладнання, ремонтні роботи тощо», - сказав Костянтин Чебанов.

У міській поліклініці № 4 недоотримали половину від необхідних коштів.

«Завдяки меру нам вдалося зберегти робочі місця і не звільняти людей через брак грошей на зарплати. Більше того, за бюджетні кошти в поліклініці проводиться ремонт, встановлюють нові ліфти, облаштовують пандуси, триває закупівля необхідного медичного обладнання тощо», - зазначив генеральний директор КНП "МП №4" ДМР Сергій Солопов.

Таким чином міським коштом не тільки підтримується рівень заробітної плати медичних працівників у Дніпрі, а ще й ведуться ремонти в лікарнях та поліклініках.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook