ГлавнаяОбщество

У Дніпрі на вулиці Моніторній закінчують будівництво зливової каналізації, якої ніколи не було

У Дніпрі на вулиці Моніторній закінчують будівництво зливової каналізації, якої ніколи не було

У Дніпрі, на вулиці Моніторній, 7 (ж/м Парус), закінчується будівництво зливової каналізації, якої ніколи не було. Через це тут постійно виникала проблема відтоку дощової води.

Про це повідомляють у прес-службі Дніпровської міськради.

За словами головного спеціаліста відділу забезпечення діяльності міського голови та його заступників Антона Андрієнка, така ситуації притаманна для багатьох житломасивів, які будувалися в радянські часи. Тоді систему зливової каналізації прокладали на червоних лініях, оминаючи подвір’я та міжквартальні дороги. У таких місцях були просто зливові камери, які збирали дощову воду, що йшла під землю, зокрема й під фундаменти. Вул. Моніторна, 7 – це перший двір, де зливова каналізація побудована з нуля.

«Мешканці звернулися до міського голови Бориса Філатова, щоб вирішити проблему постійного накопичення води за згаданою адресою. Було прийнято рішення комплексно підійти до цього питання. Виділили кошти з міського бюджету на будівництво зливової каналізації, як усередині двору, так і з виходом на міжквартальну дорогу. Далі вся система під’єднується до зливового колектору. Паралельно з будівництвом відновлюється і асфальтове покриття, тротуарні частини. Належне треба віддати мешканцям, які вже три місяці через ремонтні роботи не мають проїзду в своєму дворі. Цілком роботи планується завершити вже до кінця цього місяця»,— підкреслив Антон Андрієнко.

Зі свого боку, заступник головного інженера фірми-підрядника Богдан Молінський зазначив: «Роботи виконано вже на 80%. Загальна протяжність зливової каналізації тут 208 метрів. Вона складається із десяти дощоприймальних камер, з яких вісім вже улаштовано та 9 колодязів, з них 8 зроблено. Складність робіт полягала у великій глибині й ґрунтах, які тут намиті. Тому доводилося у деяких зонах укріплювати спеціальними щитами. У тих місцях, де роботи вже закінчено, виконуємо благоустрій – асфальтуємо дорогу, тротуари».

Мешканка згаданого будинку Олена Попова не стримує радощів від проведення ремонтних робіт: «Не передати того задоволення, що нарешті нам вже майже зробили зливову каналізацію. Те, що у нас було раніше, не передати словами. Усюди навкруги вода по коліна. Тепер, сподіваємося, система справлятиметься і збиратиме дощову воду».

Комунальні проблеми на дворових, міжквартальних територіях міська влада вирішує комплексно. Так, наприклад, на вул. Моніторній, 7 раніше модернізували зовнішнє освітлення. А зараз тут ще ремонтують міжквартальну дорогу, тротуари, пішохідні доріжки.

«Достатньо велика тут площа прибудинкової території, оскільки багатоповерхівка із 15 під’їздів. Нині добудовується зливова каналізація і паралельно проводиться ремонт дорожнього покриття, тротуарів із заміною бордюрів. Загальна площа укладання нового асфальту – близько 6,5 квадратних метрів, а загальна довжина нових бордюрів – 2 км. У цілому з початку року по місту вже зроблені внутрішньоквартальні дороги у 200 дворах та прибудинкових територіях. До кінця року в планах зробити ще 50»,— сказав заступник начальника управління з благоустрою міста департаменту благоустрою та інфраструктури ДМР Дмитро Коробов.

Мешканка багатоповерхівки по вул. Моніторній, 7 Ірина Шумська проживає тут вже понад 30 років.

«Дуже раді, що місто нам усе так гарно робить. Нарешті наша біда буде вирішена, і з побудовою зливовою каналізації у нас тут буде сухо. А раніше було просто суцільне озеро. Більш того, там повністю ремонтують у дворах дорогу, пішохідні доріжки. Комунальники – молодці. Видно, що роблять усі якісно й гарно. До слова, це перший такий ремонт у дворі»,— наголосила жінка

Дніпрянин Микола Бєляєв теж радий ремонтним роботам: «Усі мешканці терпляче відносяться до усіх незручностей, пов’язаних з ремонтами, оскільки тут зараз непроїзні шляхи. Але це того вартуватиме. Вже скоро у дворі буде краса. Вдячні, що міська влада так комплексно береться за благоустрій будинків».

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook