ГлавнаяОбщество
Спецтема

На Дніпропетровщині госпіталізовані 530 хворих на коронавірус

На Дніпропетровщині госпіталізовані 530 хворих на коронавірус

У госпітальних базах Дніпропетровщини знаходяться 530 хворих на коронавірус, із них 322 – у Дніпрі. 

Про це під час прес-конференції повідомив директор департаменту охорони здоров’я ОДА Валерій Сердюк. 

Він наголосив, що саме в обласному центрі лікарі фіксують спалах COVID-19. Його пов’язують із грубими порушеннями карантину. 

«Сьогодні у нас черговий антирекорд – 298 нових випадків за добу.  Це майже втричі більше, ніж вчора. Епіцентром розповсюдження хвороби стало Дніпро – тут коронавірус діагностували у 240 людей. Це передбачувано з огляду на масові заходи, які місцева влада організувала на День міста. Це ігнорування всіх правил карантину, яке призвело до таких цифр. Якщо протягом тижня-двох тут фіксуватимемо такі самі показники, то місто може потрапити до «червоної» зони», – наголосив Валерій Сердюк. 

Він додав, що нині місця для хворих на COVID-19 в двох основних госпітальних базах Дніпра – лікарнях №16 та №21 – закінчуються. Ще є резерв у лікарні ім. Мечникова та інших медзакладах. 

«Лікарні області забезпечені всім необхідним. Ми закупили достатньо апаратів ШВЛ, є кисневі точки, засоби захисту для медиків, – розповів директор департаменту ОДА. – Медична система готова. Проте боротьба з коронавірусом – це двосторонній процес. Давайте не допускати «пожеж», які виникають через абсолютне ігнорування карантинних правил». 

Валерій Сердюк нагадав, що серед симптомів COVID-19 – озноб, підвищена температура тіла, кашель, біль в ногах, руках, спині, слабкість. В разі нездужання найперше слід зателефонувати сімейному лікарю. 

Загалом на Дніпропетровщині – 4692 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу. Одужали 2478 людей, померли – 94. 

В цілому в госпітальних базах першої хвилі передбачено 2383 ліжка для хворих на коронавірус.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook