ГоловнаCуспільство

ДТЕК Дніпровські електромережі вперше навчає електромонтерів за допомогою віртуальної реальності

ДТЕК Дніпровські електромережі вперше навчає електромонтерів за допомогою віртуальної реальності

ДТЕК Дніпровські електромережі запровадив VR-технології для навчання оперативного та оперативно-виробничого персоналу компанії. Відтепер енергетики тренуватимуться працювати з обладнанням високовольтних підстанцій у віртуальній реальності. Головна ціль впровадження новітніх технологій – підвищення якості та швидкості ремонтів на підстанціях, щоб зменшити час відключення клієнтів під час аварійних ситуацій.

Про цеповідомили у прес-службі компанії. 

VR-тренажер – це окуляри віртуальної реальності Oculus Quest, в яких фахівці тренуються виконувати ремонт віртуальної підстанції. Програму навчання VR-тренажера та копію типової підстанції розробила українська компанія «Kampov Technology» спеціально для ДТЕК. Віртуальна модель підстанції співпадає в масштабі, передає всі звуки та дає відеозображення на 360 градусів. Змодельоване виробниче середовище максимально схоже з реальністю, та дає відчуття повної присутності на енергооб’єкті. Крім того, програма фіксує дотримання вимог охорони праці та виробничої безпеки, правильність застосування засобів індивідуального захисту, використання розпорядчих та забороняючих плакатів. Раніше тренування фахівців на підстанціях відбувалось за допомогою макетів та стендів, але вони не могли передати виробниче середовище на 100%.

«ДТЕК – бізнес, який діє в інтересах України, впроваджує інноваційні рішення та постійно вдосконалює систему навчання. Завдяки VR-технологіям наші фахівці мають змогу відпрацьовувати до автоматизму свої дії під час роботи на підстанції та максимально оперативно реагувати у реальному часі. На першому етапі проекту плануємо навчити за їх допомогою більше 120 співробітників», – зазначив генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі Андрій Терещук.

У ДТЕК Дніпровські електромережі вже провели тестування VR-окулярів. Програма навчання стартує в березні. Електромонтери тренуватимуться виводити в ремонт та потім вводити у роботу трансформатор на віртуальній підстанції 110/35/10 кВ. Все як в житті – взаємодія з устаткуванням, виконання необхідних операцій. Спершу фахівці працівники вивчають теорію та виконують більше 50 перемикань в навчальному режимі, а потім в тестовому, для оцінки засвоєння навиків. Віртуальний вчитель на прикладі показує, як потрібно виконати завдання.

Навчання з використанням віртуального тренажеру включене в програму професійної підготовки та підвищення кваліфікації для електромонтерів із обслуговування підстанцій, оперативно-виїзних бригад. Також навчання проходитимуть диспетчера, майстри розподільних мереж та майстри високовольтних підстанцій, начальники груп електропідстанцій. Для них буде окремий курс навчання.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook