ГлавнаяОбщество

На Дніпропетровщині від COVID-19 вакцинуються провідні вчені-медики

На Дніпропетровщині у розпалі – вакцинація. Щеплення від COVID-19 в першу чергу проводять медикам. Долучилися і професори медакадемії, - повідомляє прес-служба Дніпропетровскої ОДА.

Провідний експерт області Яков Березницький у хірургії 45 років. Каже, у 2020-му через пандемію значно зменшилась кількість планових операцій. 

«Багато моїх колег тяжко захворіли на коронавірус і загинули. Інші стикнулися з постковідними порушеннями. Я щороку вакцинуюся від грипу і вже не пригадаю, коли хворів востаннє. Тож і тепер прийняв рішення зробити щеплення», – зазначив Яков Березницький. 

Вакцинація – єдиний спосіб побороти епідемію, підкреслює завідувачка кафедри інфекційних хвороб Катерина Литвин. 

«Маємо чергову хвилю коронавірусної інфекції в регіоні та країні в цілому. Останнім часом більше стали хворіти молоді люди, у тяжкій формі, – розповіла Катерина Литвин. – Карантин – це добре. Проте тільки-но його послаблюють, спостерігаємо підйом захворюваності». 

Професор кафедри акушерства та гінекології Михайло Медведєв наголошує: вакцинація знижує ризик тяжкого перебігу хвороби майже на 100%. 

«Бажаю всім якомога швидше зробити щеплення. Це шанс зберегти власне здоров’я. А найголовніше – побороти нарешті епідемію. Зняти маски і жити далі нормальним життям. Це вже зробили багато розвинутих країн», – поділився Михайло Медведєв. 

Із початку вакцинації в області зробили щеплення від коронавірусу 2,1 тис медиків. 

«Майже два тижні тому почали вакцинувати працівників госпітальних баз, лабораторій та екстреної медичної допомоги. Тепер – і вчених-медиків. Щеплення по всій області проводять лікарі 9 спеціально навчених мобільних бригад», – сказала директорка департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Вікторія Кулік. 

Щеплення проводять препаратом AstraZeneca (Covishield). 

Записатися на вакцинацію від COVID-19 можуть і мешканці області. Подати заявку онлайн або телефоном. 

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook