ГлавнаяОбщество

Субсидії по-новому: що змінилося

Субсидії по-новому: що змінилося

З 1 травня житлові субсидії призначаються лише після подання нових заяв і декларацій. Відповідні зміни ухвалив Уряд України. Про це повідомляє прес-служба Дніпровської міської ради.

За словами головної спеціалістки відділу прийняття рішень з призначення усіх видів соціальної допомоги та компенсацій Новокодацького району Правобережного управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради Марини Самедової, щоб не було черг, масового скупчення людей документи можна подавати протягом усіх 5 місяців неопалювального періоду. 

«Тобто з травня по вересень включно житлова субсидія всім домогосподарствам розраховуватиметься з травня. При цьому вона надається виключно у грошовій готівковій формі через перерахування коштів на рахунки громадян, які відкриті в установах уповноваженого банку. А громадяни, які раніше отримували житлову субсидію в грошовій безготівковій формі, при наданні нової заяви та декларації мають обов’язково надати до управління соцзахисту заяву з банку для виплати житлової субсидії готівкою», – розповіла під час прямої телефонної лінії 19 травня Марина Самедова. 

Бланки заяви та декларації для житлової субсидії можна роздрукувати з офіційного веб-сайту Мінсоцполітики і особисто подати або надіслати їх поштою до органів соціального захисту населення. Також документи можна надіслати в електронній формі через Єдиний державний веб-портал «Дія», офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ним інформаційні системи igov.

Окрім того, ухвалено ще низку додаткових обмежень, які впливають на право одержання житлової субсидії. Наприклад, якщо будь-хто із складу або членів сім’ї домогосподарства має у власності: більше ніж один транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше ніж 15 років), більше ніж одне житлове приміщення (крім житла, що розташоване на тимчасово окупованій території), а також, якщо є депозитний рахунок, який перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму на 1 число місяця, з якого призначається житлова субсидія. Наразі розмір депозиту не повинен перевищувати 56 750 грн. Окрім того, субсидія не призначається, якщо протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням державної допомоги було придбано іноземну валюту чи банківські метали на понад 50 тис. грн. 

Якщо раніше спірні питання щодо призначення житлових субсидій розглядала спеціальна комісія, то зараз це робитимуть органи соціального захисту населення (управління соцзахисту) самостійно на підставі наданих громадянами документів по суті питання.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook