ГоловнаCуспільство

У Дніпрі продовжують перетворювати заклади освіти

У Дніпрі продовжують перетворювати заклади освіти

У Дніпрі тривають капітальні ремонти у закладах освіти. У певній частині шкіл роботи, які заплановані на цей рік, уже завершені, а там, де ще тривають, – на освітній процес не впливатимуть. Так, наприклад, у школі № 23 вже закінчили ремонт їдальні та п’яти вбиралень. Тут цілком оновили стелі, стіни, підлогу, меблі, рукомийники та іншу сантехніку. Усе з якісних матеріалів, в яскравих кольорах. Про це повідомили у прес-службі Дніпровської міської ради.

«Намагаємося підтримувати вигляд нашого закладу. Водночас, їдальня, вбиральні вже потребували оновлення. Вдячні міській раді, що включили школу до списку капітальних ремонтів. Таке гарне осучаснення стане приємним сюрпризом для наших учнів, яких ми з нетерпінням чекаємо у стінах рідної школи після літніх канікул. Упевнена, що дітям сподобається нова їдальня – світла, яскрава, яка виглядає після капітального ремонту зовсім іншою», – підкреслила директорка школи № 23 Наталія Квятковська.

Водночас осучаснення шкіл, оновлення освітнього простору проводиться і в рамках муніципального проєкту «Бюджет участі».

За словами директорки департаменту інноваційного розвитку Дніпровської міської ради Юлії Павлюк, загалом у Бюджеті участі перемогли вже 487 проєктів на загальну суму понад 140 млн грн. Найактивнішою категорією є саме освітні проєкти для реалізації на базі шкіл. Із згаданої кількості проєктів-переможців 125 – саме освітнього напряму.

«Тут, як правило, найбільша кількість голосів і конкуренція. Наприклад, торік освітні проєкти зібрали майже 200 тис. голосів. Найпопулярніші у цій категорії – модернізації кабінетів, спортивних майданчиків тощо. Цього року на реалізації 44 проєкти-переможці V етапу Бюджету участі на загальну суму 12,5 млн грн, з них 16-ть вже втілені в життя», – підкреслила Юлія Павлюк.

У Дніпровському ліцеї інформаційних технологій ДНУ ім. О. Гончара реалізовано вже два проєкти за Бюджетом участі. Перший – це багатофункціональний спортивний майданчик. А другий проєкт, який переміг торік і нещодавно реалізований, – лабораторія комп’ютерної графіки «ЛІТера дизайну».

«Цей заклад продемонстрував рекордність за кількістю голосів, яка підтримала його проєкти. За перший було віддано 5 100, а за другий – майже 6 700. Батьки, учні, вчителі показали злагодженість для того, щоб перемогти», – сказав голова комісії міської ради з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних зв’язків та енергозбереження Артем Хмельников.

Зі свого боку Сергій Григор’єв, директор Дніпровського ліцею інформаційних технологій при ДНУ (ЛІТ), зазначив: «Бюджет участі – це гарний механізм, за допомогою якого можна якісно покращувати матеріально-технічну базу закладів освіти. Та й загалом увесь цей процес добре гуртує учнів, батьків, педагогічний колектив, які разом налаштовані на проведення якісних оновлень у ліцеї».

Одна з авторів проєкту-переможця (№ 446, лабораторія комп’ютерної графіки «ЛІТера дизайну»), представниця батьківської громадськості ліцею інформаційних технологій Олександра Бурцева підкреслила: «Зі свого боку зорганізувала батьків, викладачів у проведенні активної агітації за наш проєкт, зокрема, наскільки він є важливим для нашого ліцею – мати лабораторію з надсучасним обладнанням для опанування різних IT-напрямків».

Лабораторія комп’ютерної графіки «ЛІТера дизайну» – це 16 робочих місць, обладнаних потужними комп’ютерами, а також інтерактивна панель.

«За допомогою цих девайсів можна працювати над створенням комп’ютерної графіки. Учні також працюватимуть у різних програмах для моделювання, створювати 2D, 3D моделі тощо. Саме для такого профільного закладу освіти це дуже важливо», – додав Микола Кузічев, співавтор згаданого проєкту.

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook