З 29 вересня по 3 жовтня у Дніпровському Академічному театрі драми та комедії проходитиме перший Всеукраїнський фестиваль «КУТ – 30», який присвячено річниці незалежності України. До Дніпра приїхали театральні колективи з Києва, Одеси, Івано-Франківська та Северодонецька. Це перший подібний захід, присвячений темі сучасної української драматургії. Про це повідомили у прес-службі Дніпропетровської обласної ради.
«Українські драматурги підіймають питання незалежності, національної ідентифікації, трансформації театру протягом років незалежності. Дніпропетровська обласна рада підтримує подібні проєкти. Адже ми впевнені в тому, що культурна політика є тим напрямком, який об'єднує людей, сприяє соціальній інтеграції, зміцнює гордість за свою країну. А театральне мистецтво допомагає підвищувати загальний рівень культури наших громадян, дає змогу по-іншому поглянути на певні події і взагалі навколишній світ», – розповів голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.
Директор та художній керівник Дніпровського Академічного театру драми та комедії Сергій Мазаний каже: нині вистави українських режисерів відомі у всьому світі. Фестиваль же має на меті популяризувати творчість драматургів і на теренах нашої країни.
«Такий масштабний захід, як фестиваль «КУТ – 30» покликаний просувати сучасний український театр. Також він дає гарну нагоду театральній спільності спілкуватися, обмінюватися досвідом. Звісно ж, мова йде і про підвищення рівня українського суспільства. Ми хочемо показати глядачеві, що за 30 років незалежності в нас з’явилося своє театральне обличчя», – поділився Директор та художній керівник Дніпровського Академічного театру драми та комедії Сергій Мазаний.
Відкрила фестиваль вистава театру ДРАМіКОМ «Саша, винеси сміття» за п’єсою відомої української драматургині та режисерки Наталі Ворожбит. А протягом наступних днів глядачі зможуть насолоджуватися виставами Франківський драмтеатр, Театр драми і комедії на лівому березі Дніпра, Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька та Луганський обласний академічний український музично-драматичний театр.
«Така подія в культурному житті людей – унікальна. Її навіть можна назвати не лише театральною, але й суспільною. Тому, що культура та мистецтво – це те, що робить нас людьми», – сказав головний режисер Дніпровського Академічного театру драми та комедії Антон Меженін.
Крім постановок у програмі фестивалю є і щоденні майстер-класи з анімації предмету, постановки голосу, пластики, танцю та степу від учасників, режисерів і акторів театрів. Всі бажаючі також можуть долучитися до онлайн-перегляду вистав. Посилання можна знайти на сайті Дніпровського Академічного театру драми та комедії.