ГлавнаяОбщество

З 1 січня 2022 року пенсії чорнобильців збільшаться

На обліку ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області знаходиться майже 12 тисяч осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Середній розмір пенсійних виплат для цієї категорії нині складає 6 338,75 гривень на місяць. Про це в ході прес-конференції в ІА «Мост-Днепр» розказала заступник начальника управління пенсійного забезпечення-начальник відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Дніпропетровській області Тетяна Стасенко.

«Протягом 2021 року органами пенсійного фонду проведено декілька перерахунків пенсії, які направлені на збільшення мінімального розміру пенсії ліквідаторам наслідків аварії на ЧАЕС, а саме особам з інвалідністю, а також потерпілим 1-ої категорії. Мінімальні розміри підвищені та складають: для інвалідів 1-ої грипу – 6000 грн, для 2-ої групи – 4800 грн, для інвалідів третьої групи – 3700 гривень. Проведені були й перерахунки для ліквідаторів аварії на ЧАЕС першої категорії і тих, хто приймав безпосередню участь. При розрахунку застосовується середня заробітна плата за попередній рік», - зазначила Тетяна Стасенко.

Так, нові розміри мінімальних пенсій для осіб з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС І категорії становлять:

  • 1 група – 10 340, 35 грн;
  • 2 група – 8 272,28 грн;
  • 3 групи – 6 204, 21 грн.

Переглянута у 2021 році була й фінансова підтримка непрацездатних членів сімей чорнобильців у зв’язку із втратою годувальника. У разі наявності одного непрацездатного у родині – 50% пенсії по інвалідності померлого годувальника, двох і більше – 100%.

«З 1 січня 2022 року планується проведення перерахунку пенсій. На сьогодні правом розрахунку п’ятикратного розміру пенсій користувалися військовослужбовці та військовозобов’язані. З наступного року таким розрахунком будуть користуватися й потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС. Ніяких документів їм подавати не треба. Перерахунок буде проведено автоматично», - зазначила Тетяна Стасенко.

Загалом же у Дніпропетровській області перебуває на обліку 18 898 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у тому числі, 1875 дітей. На 2021 рік на виплату чорнобильцям грошових компенсацій та допомог виділено 58 млн з державного та обласного бюджетів. За кошти обласного бюджету чорнобильці отримали необхідні ліки та послуги зубопротезування.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook