ГлавнаяОбщество

Про сумну статистику пожеж в побуті та про правила, які дозволять запобігти трагедіям

Сьогодні 15 грудня, у прес-центрі ІА «Мост-Днепр» пройшла прес-конференція на тему: «Про сумну статистику пожеж в побуті та про правила, які дозволять запобігти трагедіям».

У прес-конференції взяв участь:

  • Заступник начальника Головного управління із запобігання виникнення НС Дмитро Кудрявцев.

У поточному році на території Дніпропетровської області у жилому секторі виникло 2 204 пожежі, з них 800 у приватних житлових домогосподарствах, 704 у багатоповерхових будинках та понад 700 у підсобних приміщеннях, гаражах тощо. Про статистику виникнення пожеж на Дніпропетровщині та правила, які дозволять запобігти трагедіям розповів заступник начальника Головного управління із запобігання виникнення НС Дмитро Кудрявцев.

Фахівець поділився, що найчастішими випадками виникнення пожеж у побуті є порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електромереж та необережне поводження з вогнем під час паління.

«У результаті порушення правил ПБ при влаштуванні та експлуатації електромереж виникло 630 пожеж. За цей час при необережному поводженні з вогнем під час паління виникла 531 пожежа. Через порушення правил ПБ при влаштуванні та експлуатації печей – 120, газових приладів – 15», - розповів Дмитро.  

Представник ДСНС відмітив, що у порівнянні з 2019 та 2020 роком кількість пожеж знизилася. Однак з початком опалювального сезону показники стрімко зросли.

«С початку року на території Дніпропетровської області виникла 8 381 пожежа, внаслідок яких загинуло 162 та травмовано 102 особи. Найбільше пожеж виникає в проміжок з 16 до 17 години та з 21 до 22 годин. Зазвичай найбільша кількість випадків займання відмічається в період з січня по березень»,- сповістив він.

Спеціаліст наголосив, що для обережного використання пічним опалення необхідно:

  • Перед початком опалювального сезону треба перевірити печі та інші опалювальні прилади. Несправні опалювальні пристрої не повинні допускатися до експлуатації.
  • Очистити димоходи та печі від сажі та робити це протягом усього опалювального сезону.
  • Попіл та шлак, які вигрібають з топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведенні для цього місця.
  • Улаштування тимчасових печей у приміщеннях забороняється.

У разі виявлення ознак пожежі (горіння) кожний громадянин зобов’язаний: 

  • Негайно повідомити про це за телефоном 101 та 102. При цьому необхідно назвати місцезнаходження об’єкта, вказати кількість поверхів будинку, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;
  • Вжити (за можливості) заходи щодо евакуації людей, гасіння пожежі первинними засобами та збереження матеріальних цінностей.

Дмитро Кудрявцев  додав, що співробітниками Головного управління постійно проводиться роз’яснювальна робота з різними верствами населення, виступи в трудових колективах та освітніх закладах. Інформація про заходи дотримання правил пожежної безпеки розміщується на бігбордах, у соціальних мережах та в засобах масової інформації.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook