ГлавнаяОбщество

​Наслідки піротехнічних забавок, обмороження, пологи на дому та повернення до життя: у святкові дні екстреній медичній допомозі було не до відпочинку

З 31 грудня по 4 січня до Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги надійшло 7918 викликів та було госпіталізовано 2394 людини. Про це в ході прес-конференції в ІА «Мост-Днепр» розказав Радій Шевченко.

За словами директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, кількість викликів у порівнянні з минулим роком зменшилася на 5,1%. Натомість число госпіталізованих у новорічні свята зросло.

«Виклики до дітей склали 11,1% - 881 від загального числа. З них дітей до року – 105. Екстрена медична допомога надана 124 пацієнтам з симптомами гострого порушення мозкового кровообігу, 39 хворих з інфарктом міокарда. Серед тих, кому була надана допомога й 15 потерпілих внаслідок ДТП, по у два рази менше ніж за аналогічний період у 2020-2021 рр. Було 177 пацієнтів з підозрою на Covid-19», - розказав Радій Шевченко.

Не обійшлося й без постраждалих від використання піротехнічних забавок. Таких у святкові вихідні було зафіксовано семеро, серед яких і одна дитина. Три випадки сталося у Дніпрі, два у Кривому Розі, по одному у Партизанському та Широкому.

«Хлопчик 13 років, якого опівночі з діагнозом «рвана рана кісті» госпіталізували до обласної дитячої лікарні на Космічній. Інші потерпілі – це особи від 21 до 55 років, які отримали травматичні ушкодження кистей рук. На щастя, летальних випадків не було», - деталізував директора обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

З року в рік бригади екстреної медичної допомоги фіксують й випадки переохолодження. У ці святкові дні їх було 25.

«Кожного року одне й те саме. У людей з переохолодження фіксується алкогольне сп’яніння. Такий діагноз є у 84% з цих 25 випадків. У чотирьох випадках обмороження кистей та стоп, шість невідомих чоловіків у віці приблизно 40-60 років знайдено у важкому стані, одного з них не вдалося врятувати», - розказав Радій Шевченко.

Не обійшлися святкові будні працівників екстреної медичної допомоги й без фіксації випадків алкогольного та наркотичного сп’яніння. За чотири дні 86 випадків середньої та важкої складності, з яких 12 пацієнтів було госпіталізовано. На жаль, серед них й четверо дітей.

«31 грудня у Дніпрі на вулиці Євпаторійській бригада надавала допомогу 40-річному чоловіку з підозрою на гостре наркотичне отруєння героїном, який знаходився у комі. 1 січня у Дніпрі, на проспекті Яворницького біля парку Глоби бригада допомагала 14-річному хлопчику, який знаходився у важкому стані з гострим алкогольним отруєнням. У Кам’янському на бульварі Дружби народів – дівчинку 16-ти років з діагнозом «отруєння невідомою психотропною речовиною» було у важкому стані госпіталізовано до міської лікарні швидкої допомоги», - описав невтішну картину Радій Шевченко.

Усього ж за чотири святкові дні бригадами швидкої надано допомогу 702 людям, що знаходилися у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, з яких 48% - це люди з гострою алкогольною інтоксикацією.

За чотири дні 30 виїздів бригади швидкої здійснили на пожежі та на 8 кримінальних випадків.  А от у Магдалинівському районі та місті Покров працівники екстреної медичної допомоги зустрічали нові життя.

«Позашпитальні пологи. У Магдалинівському районі народилася здорова дівчинка. У місті Покров жінка в результаті третіх пологів також народила дівчинку. Було також дві успішні реанімації. Разом з новим роком двоє людей будуть святкувати свій другий день народження. 2 січня і 3 січня у Дніпрі та Кривому Розі наші бригади подарували життя чоловікам 68 років та 64 років відповідно. Працюємо далі!» - резюмував Радій Шевченко.

Раніше ми також писали, що за новорічні свята співробітники поліції у Дніпропетровській області отримали і обслужили 1088 викликів.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook