«Дуже часто трапляється на ринку праці, коли беруть людину на роботу, але повністю не проходить так зване «закріплення» юридично: людина надає всі документи, а при звільненні працедавець не виплачує заробітну плату, й з'ясовується, що працівника не оформили. Тому перевірити сумлінність працедавця можна на порталі Пенсійного фонду – https://portal.pfu.gov.ua/ , де можна отримати інформацію про трудову діяльність, наявний страховий стаж, суми внесків, сплачених до ПФУ, та розмір заробітної плати, а також подати заявку на отримання пенсії (при досягненні відповідного віку та страхового стажу). Ще можна одержати витяг з реєстру застрахованих осіб. Портал доступний цілодобово», – сказала начальниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич.
Зареєструватися можна за електронним цифровим підписом (ЕЦП), який можна отримати в державній податковій службі або будь- якому іншому акредитованому центрі сертифікації ключів, а також на сервісі Приват24 від Приватбанку та деяких інших банках. Або за логіном та паролем, які можна отримати у відділенні Пенсійного фонду, взявши з собою паспорт, ідентифікаційний код та заповнивши відповідну заяву.
«Також можна онлайн зареєструватися у центрі зайнятості, коли звільнився з роботи, та перевірити одразу всю інформацію щодо розміру виплат – https://dnp.dcz.gov.ua/. Ще можна побачити повний розмір своїх доходів на сайті податкової – https://dp.tax.gov.ua/, але якщо людина офіційно оформлена», – підсумувала Тетяна Янушкевич.