В Україні заробітчан із недавнього часу зобов'язали сплачувати податки на зароблене за кордоном. Про це розповіла головний державний інспектор відділу податків та зборів з фізичних осіб та єдиного внеску управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС в Дніпропетровській області Мирослава Коваленко на прес-конференції у ІА «Мост-Днепр».
«Порядок оподаткування іноземних доходів передбачено п.170.11 ст.170 ПКУ якого визначено, що у разі якщо джерело виплат будь-яких оподаткованих доходів є іноземними, сума такого доходу включаться до загального річного оподаткування доходу платника податку – отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та сплатити податок за ставкою 18%. Доходи у вигляді дивідендів по акціях або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих нерезидентами, оподатковується за ставкою 9 %. Іноземні доходи є також об’єктом оподаткування військовим збором за ставкою 1,5%», - проінформувала вона.
Під час нарахування доходів, отриманих у вигляді валютних цінностей або інших активів ( вартість яких виражена в іноземній валюті), такі доходи перераховуються у гривні за валютним курсом Національного банку України, що діє на момент отримання таких доходів.
Згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном. Суму такого зменшення він визичає за зазначеними підставами у річній податковій декларації.
«У разі відсутності в платника податку підтверджуючих документів щодо суми отриманого ним доходу з іноземних джерел та суми сплаченого ним податку в іноземній юрисдикції, такий платник зобов’язаний подати до контролюючого органу заяву про перенесення строку подання податкової декларації до 31 грудня року, наступного за звітним. У разі неподання в установлений строк податкової декларації платник податків несе відповідальність, встановлену ПКУ та іншими законами. Нормами КПУ не передбачено зменшення податкового зобов’язання з військового збору на суму податків, сплачених за кордоном», - повідомила спеціаліст.
Мирослава звернула увагу, що грошові перекази, отримані громадянами України на поточні чи карткові рахунки з джерелом походження за межами України, є іноземними доходами і підлягають декларуванню та оподаткуванню.
Осатаній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2021 рік для громадян, які зобов’язані подати податкову декларацію, припадає на 3 травня 2022 року. Податкові зобов’язання, визначені такими фізичними особами у деклараціях, мають буми сплачені ними до 1 серпня 2022 року.