ГлавнаяОбщество

Сімейний лікар звільнився або в декреті: поради пацієнтам

Якщо сімейний лікар звільнився або пішов у декрет, пацієнти можуть обрати будь-якого іншого, з ким можна підписувати декларації на обслуговування, про це йдеться у повідомленні мерії Дніпра. 

За словами сімейної лікарки Дніпровського центру первинної медико-санітарної допомоги № 1 Олени Загребельної, у ситуації, якщо лікар звільнився, пацієнту пропонується укласти декларацію з іншим. А якщо пішов у декрет, то можуть також тимчасово обслуговуватися в іншого лікаря без перепідписання.

«Наприклад, торік у нашому центрі в декрет пішло шість сімейних лікарів. Їхні пацієнти розподілені між іншими лікарями центру. Тож незручностей пацієнти не відчули. Якщо лікар звільняється, то за місяць на сайті Національної служби здоров’я України (НСЗУ) https://nszu.gov.ua/pro-nszu/zviti з’являється відповідна інформація. Також можна зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77, де теж проконсультують, які лікарі працюють у тій чи іншій амбулаторії міста», – розповіла під час пресконференції 16 лютого Олена Загребельна.

Вона також нагадала, що підписувати декларацію з сімейним лікарем, терапевтом, педіатром можна цілком вільно, без прив’язки до місця реєстрації чи фактичного проживання. Водночас пацієнти можуть у будь-який час, якщо є така необхідність, і змінити свого лікаря, підписавши декларацію з іншим. А попередня – автоматично анулюється.

Щоб укласти декларацію або перепідписати з іншим лікарем, при собі необхідно мати оригінал паспорта, облікової картки платника податків, свідоцтво про народження дитини, якщо лікаря обирають для неї, телефон, куди приходить смс з кодом підтвердження.

Лікар не може підписувати нові декларації, якщо вже має «ліміт» пацієнтів. Для терапевтів максимальна кількість – 2 000 осіб, сімейного лікаря – 1 800, педіатра – 900 пацієнтів.

Читайте новости МОСТ-Днепр в социальной сети Facebook