Вже два тижні експерти ринку нерухомості дискутують навколо питання відкриття державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРПНМ), в якому фіксуються всі дії щодо нерухомого майна. Він ще не запустився, але вже відомо про деякі правила купівлі—продажу квадратних метрів, які діятимуть під час воєнного стану. Про це в ході прес-конференції в ІА «Мост-Дніпро» розказав голова галузевої ради учасників ринку нерухомості у Дніпропетровській області Сергій Логутенко.
«До речі, не всі нотаріуси отримають доступ до цих реєстрів, а тільки ті, які подадуть заявку й відповідатимуть вимогам, задекларованим міністерством юстиції. Чимала кількість нотаріусів у Дніпрі захочуть скористуватися цієї можливістю, тому у місті не буде дефіциту фахівців, які будуть реєструвати правочини з нерухомістю», - пояснив Сергій Логутенко.
Він також додав, що з відкриттям реєстрів не можна буде придбати квадратні метри за дорученням, як це було можливо у довоєнний час. І це не єдине обмеження.
«Не можна буде купляти нерухомість у Дніпрі, знаходячись в інших містах України. Тільки у Дніпрі і особисто. Купівля та продаж нерухомість за дорученням будуть недоступними. Заборонено буде й укладання угоду з продажу на наступний день після того, як ви купили нерухомість. Є застереження, що можна робити відчуження, якщо я придбав нерухомість, але не раніше ніж через місяць після придбання. Це така норма, яка діятиме доки є військовий стан. Це важливо і допоможе уникнути маніпуляцій й примусу по відношенню до інших людей щодо продажу їхнього майна», - розказав голова галузевої ради учасників ринку нерухомості у Дніпропетровській області.
Сергій Логутенко також висловив переконання, що запуск ринку нерухомості сьогодні є вкрай актуальним, адже це дозволить поповнити дефіцитний на сьогодні бюджет країни.
«Чому всі чекають, коли запрацюють реєстр речових прав, реєстри, що пов'язані з оцінкою майна? Це допоможе купляти та продавати нерухомість, що дасть змогу отримувати гроші, бо це податки і збори, які повинні покупці й продавці нерухомості сплачувати під час відчуження об’єкту нерухомості. Якщо говорити про показники у довоєнний час, то люди, продаючи другу нерухомість у поточному році, сплачували 5% НДФЛ і 1,5% військовий збір. Продаж третього об’єкту – це вже 18% податку і 1,5% військовий збір. А угоди з продажу-купівлі нерухомості стартують щонайменше від мільйона гривнь», - розказав Сергій Логутенко.
Раніше ми повідомляли, за місяць вартість оренди нерухомості у Дніпрі виросла: які розцінки актуальні нині й що купуватимуть українці з відкриттям реєстрів.