«Нова марка символізує те, що справжню мрію вбити неможливо. Передає той настрій, який сьогодні охопив всіх українців. «Українська мрія» – це про сотні нових літаків, мільйони талановитих дітей і перемоги нашої країни на всіх фронтах», – сказав перший заступник голови Дніпропетровської ОВА Володимир Орлов.
«Українська мрія» – вже третя поштова марка, яку випустили під час війни. Попередні дві, «Русскій воєнний корабль, іді…!» та «Русскій воєнний корабль…Всьо!», викликали ажіотаж.
«Для мене ця марка унікальна. Вона – про мир. Малюнок створила дитина, яка бачить майбутній світ у яскравих, рожевих тонах. Бажаю, щоб марка стала символом нашої перемоги та мирного життя», – зазначив директор філії Дніпропетровської дирекції АТ «Укрпошта» Димитрій Лісєєнко.
На новій марці – літак «Мрія» АН-225. Він був візитівкою України та найбільшим у світі повітряним судном. Але на початку повномасштабної війни окупанти знищили його.
«Хоча літак втрачений, він залишається у серці кожного українця. Сподіваємось, що колись «Мрія» буде відбудована. Можливо, це буде ще більший та кращий літак. Ми знаємо, що переможемо. І наша головна мрія здійсниться», – сказав секретар Дніпровської міської ради Олександр Санжара.
Ескіз марки зробила українська школярка – 11-річна Софія Кравчук з Волині. На її малюнку «Мрія» прорізає зірковий небосхил. Поруч – казковий літак. Він символізує Україну – квітучу та мрійливу.
«Зайняла чергу з самого ранку. Я не філателіст, але мій онук збирає марки. Вирішила придбати, щоб ця частинка історії і в мене лишилась на пам’ять. Моя мрія – щоб війна закінчилась, а цей літак був відбудований», – сказала дніпрянка Людмила.
Дніпрянин Олександр Лозовик – колекціонер зі стажем. Марки почав збирати ще коли був 9-річним хлопцем. Чергу за «Українською мрією» зайняв майже о 7 ранку – тоді був 41-й у списку.
«Дуже гарна марка, яскрава. Навіть краща, ніж з кораблем. Дитина намалювала те, як бачить мрію, – поділився Олександр Лозовик. – Для мене мрія – щоб мій 9-річний син не бачив війни та не ховався по підвалах. Щоб у нього було спокійне життя».
Марку випустили накладом у 3 млн. Придбати її можна у поштових відділеннях та онлайн-магазинах. А ще надрукували тематичні художні конверти та листівки.