«Фінал Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН проходив онлайн. Загалом змагалися понад 1,5 тис учасників у 65 секціях. Дніпропетровщину представляли 60 юних науковців. Діти гідно пройшли всі випробування та здобули 41 нагороду», – розповіла директорка Дніпропетровського відділення Малої Академії Наук України Наталія Тягло.
Перші місця посіли, зокрема, наукові роботи Катерини Гринчак з Кам’янського, Катерини Черкашіної з Жовтих Вод, дніпрян Сергія Коломійчука, Артема Шеламанова та Давида Степаненка.
«У минулому році я не дійшла до всеукраїнського рівня – зайняла третє місце на обласному етапі. Цьогоріч перемогла у секції «Всесвітня історія». Робота була про цікаву особистість – Мухаммеда Асада. Єврея, уродженця Львова, який прийняв іслам, став видатним діячем та брав участь у заснуванні Пакистану. Було цікаво досліджувати його життєвий шлях та мислення», – розповіла Катерина Гринчак.
Рекордсменом конкурсу став випускник з Кам’янського Захар Писаревський. Він посів перші місця одразу у двох номінаціях – «Астрономія та астрофізика» і «Математичне моделювання».
Хлопець досліджував ізольовані скупчення галактик та їх внутрішню будову. Захар каже – це може дати більш глибоке уявлення про розподіл чорних матерій у всесвіті. Другу роботу присвятив математичному більярду.
«У 9 класі я захищав роботу з астрономії. У 10-му – з математики. Посів 3 та 2 місця. Цьогоріч вирішив підготувати одразу дві роботи. Працював над ними усю осінь та зиму. Тепер повна колекція медалей зібрана», – поділився Захар Писаревський.
Найбільше призерів «виховали» Кам’янський ліцей імені Анатолія Лигуна, Фінансово-економічний ліцей наукового спрямування при Дніпровському університеті митної справи та фінансів, Криворізький Центрально-Міський ліцей.