ГоловнаCуспільство

Автопарк рятувальників Дніпропетровщини поповнили 16 машин

Автопарк служби ДСНС Дніпропетровщини поповнили 16 машин. Їх передали благодійники. Серед іншого – пожежну автоцистерну, пікапи для піротехніків, вантажівки з обладнанням для роботи у задимлених приміщеннях.

«Вдячні благодійникам за поставку потужної техніки. Сьогодні у рятувальників дуже багато роботи. Приміром, піротехніки щодня виїжджають на місця ворожих «прильотів» для виявлення боєприпасів. Загалом із початку війни знешкодили понад 4 тис вибухонебезпечних предметів», – зазначив начальник ГУ ДСНС України в Дніпропетровській області Андрій Кульбач.

У піротехніків – нові пікапи. Вони доставлятимуть на місця «прильотів» фахівців та техніку.

«Старі автівки постійно ламалися, а ці – надійніші та сучасніші. І багажник більш місткий, і діставатися місця події будемо швидше. А палива витрачатимемо менше. Замість 16 л на 100 км – 13 л», – розповів керівник піротехнічного підрозділу Сергій Петух.

Вперше автопарк рятувальників поповнився потужною вантажівкою, що дозволяє гасити пожежі просто у русі. Вона перевозить понад 10 тонн води та 1 тонну піноутворювача. Така машина якраз стане у нагоді при ліквідації загорянь після «прильотів» крилатих ракет, підкреслив Андрій Кульбач.

«У важкі для нашої країни часи допомагаємо ЗСУ та службі ДСНС із технікою. Загалом передали захисникам та рятувальникам по всій Україні понад 200 авто. Закуповуємо їх у Європі. Враховуємо потреби бійців», – сказав співробітник благодійного фонду Валерій Юрченко.

Поповнили і автопарк газодимозахисної служби. Машини повноприводні. Легко долатимуть відстань і асфальтованими шляхами, і бездоріжжям. Вони оснащені помпами для обрізки металевих конструкцій Всередині – захисний одяг. А ще – генератор, засоби для видалення диму та газу, дихальні апаратами та станції заправки до них. Тепер такі вантажівки є у кожному районі області.

«З новими авто максимально швидко діставатимемося місця події. Зможемо заощадити до 20 хвилин. А від цього залежить порятунок людей. Зручно буде і заправляти дихальні апарати. Раніше доводилося повертатися до частини, а тепер можна все робити у польових умовах», – поділився водій пожежно-рятувальної частини Руслан Поперека.

Із початку повномасштабної війни працівники ДСНС області здійснили понад 15 тис виїздів, із них майже 400 – на ліквідацію подій після ворожих «прильотів».

Читайте новини МОСТ-Дніпро у соціальній мережі Facebook